Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

Lukas, 17 lat temu
Rok produkcji 2006
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Z tej klasy dla mnie najładniejsze autko. Jeżdżę nadal z dużą przyjemnością. Zwraca uwagę przwechodniów i kierowców.
Spokojnie można przy ruszaniu zostawić innych w tyle, ale trzeba nie żałować obrotów, w przeciwnym razie troszkę mułowato sie rozpędza.
Do przodu rewelacja, bardzo precyzyjna i przyjemna w obsłudze. Wsteczny czasem się przycina.
Bez zarzutu, bardzo stabilny w zakrętach. Nierówności czuć, ale to krótkie autko, pomagają 15 calowe koła.
Nie najlepsza widocznośc , kosztem wyglądu. Nie widać sygnalizacji świetlnej (nos na szybie), duże słupki przednie ograniczają widoczność np na przejściach dla pieszych. Do tyłu - ja sobie radzę, ale kobietom polecam czujnik cofania.
Wszystko na swoim miejscu.
Klima nawet w zimie pomaga.
Z przodu bez zarzutu, gorzej z tyłu, mam 183 cm wzrostu i za mną mało miejsca pozostaje na nogi dla pasażera, ale za to z tyłu ma wysoki dach, czyli wyższe osoby nie zahaczają głową.
Cichutki jeśli chodzi o odgłosy z zewnątrz i silnik. Niestety trochę stukają na nierównej kostce plastiki w okolicach deski rodzielczej i tylnej klapy - pomimo że mam oryginalnego japończyka ...
No cóż, jężdżę głównie po mieście z korkami. Teraz zima nawet 9,4l/100km. Tyle co moja Toyota Carina z silnikiem 1,6 !
Łączy japońską solidność z nowoczesnym design´em będącym cechą aut francuskich. Bardzo bogate wyposażenie w stosunku do ceny - tu bije konkurencję na ryj :)
Na progach spowalniających czasem skrzypią mi gumy od amortyzatorów, tak sądzę że to to, bo w warsztacie nic nie znaleźli innego. No i te stuki plastików, mnie denerwują, bo w końcu auto nowe, ale w Toyocie tez mi trochę stukało na początku a potem się ułożyło.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]