Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

przyjaciel, 13 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Zastanawiałem się, czy nie dać 5 za całokształt, ale uznałem, że będzie mi dane w życiu (mam nadzieje) jeszcze czymś lepszym i bardziej niezawodnym jechać, więc żeby był lepszy punkt odniesienia daje 4. Podsumowując był to chyba najlepszy zakup samochodu jaki kiedykolwiek był w rodzinie. Jeździł (i dalej jeździ) z nami długo - przejechaliśmy ponad 250k km. Nigdy nas nie zawiógł, zawsze prezentując się wzorową kulturą pracy. Bardzo dobrze przemyślane wnętrze: schowki super umieszczone, a i miejsca jest sporo. Z czystym sumieniem mogę polecić ten samochód.
Kultura pracy super, ale silnik nie jest zbytnio elastyczny. Jednak ogolnie jestem bardzo zadowolony.
Bardzo przecietna skrzynia biegów. Nie chodzi najlżej, dodatkowo (nie wiem czy tylko u mnie) jedynke da sie wrzucic tylko kiedy samochod calkowicie stoi (jezli nawet toczy sie 3km/h ciezko jest wrzucic jedynke). Pomimo tych wad dobrze jezdzi mi sie z ta skrzynia i bylo z nia zero problemów.
Wszystko dobrze wspólpracuje. Jak na tej wielkosci samochód to super wynik. Zawieszenie idealne, nie za miekkie, nie za twarde (teraz jeżdzę Ibizą i trochę za twarde ma zawieszenia).
Jeździłem w życiu wieloma samochodami i spokojnie mogę powiedzieć, że Avensis miała jedną z najlepszych widoczności.
Nie oszukujmy się, nie jest to samochód sportowy, tylko rodzinny japończyk z silnikiem "tylko" 110KM. Ogólnie ergonomia była bardzo zadowalająca.
Przeciętne. Niczym specjalnym się nie wyróżniało, ale też nic nie można mu zarzucić.
Wszytsko było ok, a może nawet więcej niż ok. Nie jestem małą osobą, a nigdy nikt za mną nie skarżył się na mała ilość miejsca. Największym atutem tego samochodu są świetnie przemyślane schowki. Spokojnie mogę powiedzieć, że ma najlepiej przemyślane schowki z pośród wszystkich samochodów jakimi było mi dane jechać jako pasażer jak i kierowca. Niestety świetny projekt wnętrza nie udzielił się następcom tego samochodu (tzn. Avensis T25 i T27).
Nic specjalnego. Nie można pochwalić, ale nie można też skarcić.
Ekonomiczność oceniam dobrze. Spalanie było bdb. Ceny przeglądów nie były mała, ale nic sie nie psuło w tym samochodzi, więc były tylko wymieniane bieżące rzecz (oleje, filtry, pasek klinowy...). Niestety części do japończyków nie należą do najtańszych.
Ogólnie bdb to wygląda. Spokojnie samochód zasłużyłby na maksymalny wynik gdyby części do japończyków były tańsze. Spalanie, wykonanie i niezawodność na najwyższym poziomie.
Wszystko super działało.
Ponad rok jeżdzę tym samochodem, ale wcześniej był w rodzinie, więc znam jego całą historię i spokojnie mogę powiedzieć, że jest to najbardzie niezawodny samochód jaki jeździł w rodzinie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 110KM 81kW [l/100km]

6,1