Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Jacek Janiszewski (jacjan@poczta.fm), 22 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny samochód, tylko to angielskie wykonanie. W porównaniu z japońską Hondą Civic (4d) Avensis wypada bladziej. Trochę brak niektórych bajerów montowanych przez innych europejskich producentów.
Jak narazie rewelacja. silnik słychac dopiero pow. 3500 rpm. Praca stabilna. Niestandardowy odgłos przy rozruchu myślę, ze z powodu tego że to wtrysk bezposredni.
Biorąc pod uwagę, że to automat to chodzi cacy. Przy spokojnym przyspieszaniu nie odczuwa się prawie wcale zmiany biegów. Warszawskie ulice uniemożliwiaja jazdę szybszą niż 70 km/h więc jazda odbywa sie na trzech biegach z wyłączoną czwórką co by się skrzynia nie męczyła.
Dość słabe wspomaganie układu kierowniczego. Kierownica mogła by chodzić lżej. Samochód prowadzi się natomiast idealnie. Mało zwrotny ale to kombi 4,6m długości. do jazdy po zatłoczonych, warszawskich ulicach niekoniecznie. Na trasie prima sort.
Trudno wymagać wielkich rewelacji. Mała przednia szyba, boczne też żadna rewelacja.
Jak to w "japończykach" wszystko tam gdzie powinno być.
Mogło by być lepiej. Automatyczna klimatyzacja pracuje poprawnie. Ze środkowych kratek leci tylko chłodne powietrze. Jest to troszkę up.....we. Ale można się przyzwyczaić
Przesiadłem się z Hondy Civic, więc ciężko żebym nie był zadowolony. Sporo miejsca dla wszystkich. Nawet bagażnik niczego sobie - 530dcm3
Cisza jak makiem zasiał. Nic nie skrzypi, nic nie piszczy. silnik dobrze wyciszony. Kabina także.
Myślę, że przeciętnie. 13.5 l/100km po mieście to trochę sporo. No.....ale automat./Przeglądów jeszcze nie miałem i napraw dzięki bogu też, więc nie wiem. Akcesoria są piekielnie drogie.
Japońska niezawodność (nawet w angielskim wydaniu) kosztuje.
Jak narazie wszystko OK. Skrzypi tylko tylna wycieraczka.
OK
Toyota Avensis I Kombi