Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon

kriss, 10 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 126KM 93kW
Rok produkcji 2009
Toyota Avensis III Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie średnie na poziomie 6,5 litra w tak ciężkim aucie, szacun,a mieszkam we Wrocławiu więc naprawde jest dobrze
Inne : obroty silnika zimą
auto jest średnie pod każdym względem, średnio przyspiesza, średnio hamuje, nie jest ładne nie jest brzydkie. Silnik nie jest zły ale nie jest też dobry. sukces tego samochodu pelaga na tym że jest średni w każdym wymiarze. Citroen C5 jest ładniejszy ale bardziej awaryjny, Honda Accord jest zajebista ale jest droga, a avensis jest średni chyba w każdej kategorii. To nie tak ze jestem nie zadowolony ale ten samochód nie ma nic w sobie nie urzeka nie porywa użytkownika. Mam chało do Toyoty Toyota - zero emocji
hmmm, demon prędkości to to nie jest, ale za to dość ekonomiczny jak na swoje gabaryty, w sumie to nawet bardzo ekonomiczny. Skoda 4x4 paliła 2 litry więcej na 100 km, ale silnik był z chipem i dawał frajdę z jazdy, ten silnik jest do bezpiecznego podróżowania z rodzina. zastanawiam się nad poniesieniem mocy, nie czuć przyspieszenia.
i znów to samo, nie jest zła ale w skodzie biegi same wskakiwały na miejsce z tym ze musiałem w skodzie wymienić wysprzęglnik i synchronizator. Nie ma co zarzuć tej skrzyni ale nie jest idealna. fajna dzwignia zmiany biegów,
w poprzednim aucie miałem 4x4 więc to niebo a ziemia, ale jak na 1 oś jest bardzo przyzwoicie, z tym że boje się tym autem wjeżdżać w łuki tak szybko jak poprzednim autem
nie jest to komfortowy "francuz" ani twardy "niemiec" znów to zawieszenie jest średnie, jest ok. jest lepsze niż w octavi, tam wszystko się trzęsło a przejazd przez tory to tylko na 1 biegu i na pół sprzęgła, w Toyocie jest ok beznadziejne fotele z przodu zero trzymania bocznego.
tu taj nic nie można zarzucić, wszystko czytelne i na miejscu, no może oprócz otwierania wlewu paliwa. ten hamulec ręczny też jest dość dziwny, OGROMNY PODŁOKIETNIK I SCHOWEK
coś jest nie tak zima bo cały czas silnik jest na wysokich obrotach aż do momentu osiągnięcia pełnej temperatury i to sa duzo wyższe obroty bo na poziomie 1100, byłem w serwisie ale powiedzieli że wszystko ok.
duuuuużo tego miejsca, ale bagażnik nie jest zbyt duzy, to przez podwójna podłogę, ciężko sie załadować z wózkiem i walizkami, w skodzie był większy bagażnik
po mieście bardzo cicho, to nie diesel 1,9 TDI, na trasie jest trochę gorzej, ale ok bardzo ciche zawieszenie, nie słychać Polskich dziur i przejazdów kolejowych
kosztów nie miałem bo to w miarę nowy samochód, przegląd w toyocie 700 zł więc tez ok. wymieniłem jeszcze klocki i tarcze z tyłu nie były jakoś strasznie drobie
no i tu wygrywa z konkurencja, za te pieniądze ciężko o coś lepszego, niemieckie drogie i awaryjne, honda za droga a toyota jest znów po środku. chyba bym nie miał już tej toyoty to kupił bym ją jeszcze raz ale po liftingu w pół skórze
coś jest nie tak z tymi obrotami zima
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 126KM 93kW [l/100km]