Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan

Jarek, Lublin, 9 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 126KM 93kW
Rok produkcji 2009
Toyota Avensis III Sedan 2.0 D-4D 126KM 93kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Witam to mój pierwszy samochód tej klasy wiec moja ocena jest raczej mało obiektywna. Avensis jeżdżę od roku. Auto oceniam bardzo pozytywnie. Jako największą jego zaletę uważam jego ekonomiczność i komfort. Mój samochodzik pali ok 5.8l (chociaż komputer wskazuje średnie spalanie 6.5l) przy codziennej jeździe tj. 60km trasa + 30km miasto. Wg mnie samochód stworzony jest na dłuższe trasy np. 300km wtedy możemy docenić jego komfort, zarówno jako kierowca jak i pasażer na tylnym siedzeniu. Gorzej jest w mieście, długość samochodu sprawia, że znalezienie odpowiedniego miejsca do parkowania może nastręczyć problemów. Mój "dizelek" zimą nagrzewa się po przejechaniu ok 10km wiec jak ktoś pokonuje krótkie dystanse raczej nie ogrzeje się w nim. Za to w lecie klimatyzacja w sprawuje się znakomicie. Bagażnik wielkością nie powala, wiec dla potrzebujących dużej przestrzeni w tej części samochodu raczej sugerowałbym kombi. Największą słabością mojej "tojotki" jest jej lakier. Bardzo podatny na wszelkiego rodzaju zadrapania i otarcia i co zauważyłem ostatnio pojawiające się w tych miejscach ogniska korozji. Podsumowując samochód godny polecenia! Tak naprawdę dzięki opiniom na tym portalu zdecydowałem się na zakup tego samochodu rezygnując z Insigni, a w szczególności z Passata.
Karoseria : Słaba jakość lakieru

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 126KM 93kW [l/100km]