Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting

Marek, 9 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2012
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
To jest moja druga ocena. Po 25.000 km przebiegu mam trochę doświadczeń i mogę powiedzieć, że jestem z samochodu bardzo zadowolony. Przestrzegam, że nie jest to bajer, ale dla tego. kto oczekuje bezawaryjnej eksploatacji jest to propozycja godna rozważenia.
Silnik jest ok, ale mam jedną uwagę: obroty na postoju przy włączonej klimatyzacji lekuchno pulsują. Jeśli natomiast wyłączy się klimatyzację, strzałka obrotomierza ani drgnie - obroty są równe. Moc 147 KM jest zupełnie wystarczająca, na autostradzie i na zwykłej drodze. Wyprzedzanie bez strachu.
Precyzja i dobre zestopniowanie, w każdym razie ja się przyzwyczaiłem, można jechać na 6 biegu przy prędkości 70 km/h.
Dla kierowcy super, nic nie stuka, samochód jest poręczny, świetnie zawraca, bardzo dobrze trzyma się w zakrętach. Natomiast pasażerowie z tyłu trochę się męczą i twierdzą, że za bardzo trzęsie.
Jest ok.
No tu jednak daję przeciętnie, brak gniazda 12v w bagażniku, słabe schowki i jest ich za mało. Poza tym może być, wszystkie przyciski są na miejscu.
Bardzo dobrze, nie przeszkadza nawet brak nawiewów na tył. Powietrze ciepłe lub zimne dociera łatwo na tylne siedzenia.
Bardzo dobrze, samochód jest obszerny w środku, brak tunelu z tyłu to strzał w dziesiątkę.
Cicho jest przy niskich obrotach i niskich prędkościach (do 110 km/h). Przy większych prędkościach generowany jest nieco większy hałas. Silnik przy przyśpieszaniu jest głośny, ale dźwięk jest przyjemny.
Przy jeździe na autostradzie 110/120 km/h spalanie - 6.4 l/100 km, niższe prędkości, niższe spalanie, można zejść nawet poniżej 6 l/100 km. Przy dynamicznej jeździe, także za miastem, może spalić średnio nawet 9 l/100 km. Zimą w mieście średnie spalanie 8,5 l/100 km.
kupiłem z wyprzedaży rocznika z nawigacją, za dobrą cenę. Jakość bardzo dobra (może z wyjątkiem łatwo rysujących się plastików), więc i stosunek jakość/cena jest korzystny.
Nic się nie dzieje. No może te plastiki trochę za bardzo się rysują, ale nie jest to jakaś tragedia.
Nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

7,3
6,9
5,9
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
8,4
Toyota Avensis III Wagon Facelifting