Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting

Piotr, 8 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 124KM 91kW
Rok produkcji 2012
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niezawodne
Karoseria : Klapa koroduje
Poprawny i nie zawodny
Polecam box-a wstawiony przy 51 tyś. moc 150 360Nm i tym można już jeździć, seryjne parametry do takiej budy to trochę mało.
Bez uwag.
Po jeździe laguną która była bardzo miękka toyota wydawała się mało komfortowa ale za to fajnie trzyma się drobi w zakrętach.
po mimo górnego wyposażenia (skóra, klimatronick, bi-ksenony skrętne) dużo jej brakuje: schowków w tym klimatyzowanego, nie ma gdzie wstawić butelki z wodą po wyżej 0,5 l. Ergonomia raczej też na bakier, fajnie działają skrętne ksenony.
Jak wyżej.
System ogrzewania jakoś nie działa płynnie, albo wyje wentylacja i silnik, albo w ogóle słabo wieje przy ustawionym automacie.
Średnią spalania z całości eksploatacji mam 6,7 co przy mojej jeździe jest chyba niezłe przy średniej prędkości 57 km (za miastem spala mi często więcej niż w mieście ;) )
Na przebieg 194 tyś wygląda to tak: zawieszenie nic nie ruszane, jedynie co było robione to: sprężarka klimy bo trzeszczałą wymiana na gwarancji dodatkowej 115tyś, rdza na klapie w pierwszym półroczu auta, trzeszczący pasek osprzętu przy niskich obrotach od1600 i max obciążeniu.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 124KM 91kW [l/100km]