Ocena kierowcy - Toyota Celica VII

Ewelina, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
Rok produkcji 2001
Toyota Celica VII 1.8 16V VT-i 143KM 105kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Moment kiedy na starcie zostawia BMW, które je potem dogania (bezcenny). Przyklejenie do drogi- niesamowite.
Zaje...bisty :)
Bardzo ładnie i nie głośne brzmienie, wręcz lekko popiskujące i łagodne. moment obrotowy dochodzi do ponad 7 000 i daje naprawdę niezłego kopa jak na to auto. Nie ma żadnych szarpań jak w większości aut po 3 000 i tak do końca elastycznie idzie, nawet przy 50km można śmiało 6 bieg wrzucić i nawet nie zaburczy chyba że traficie na dojechany model :)
skrzynia hm, nie wiem kto tam napisał że mułowato bo tak nie jest, dwa paluszki wystarczą no ale jak facet iły nie ma to co ja kobieta powiem. :)króciutko i fajnie.
Zarówno przy małej jak i dużej prędkości autko przykleja się dosłownie do drogi, nawet jadąc w koleinach można puścić kierownice i nic. Jeśli wszystko jest ustawione idealnie to nie ma powodu do obaw, hamulce łapią jednocześnie na 4 tarcze nawet przy prędkości 130 przy ostrym hamowaniu trzyma się jezdni. Owszem jest twardy ale który samochód mający miano autka sportowego jest miękkie? Przesiądźcie się w Audi TT lub Hondę Prelude to już nigdy nic nie powiecie.
Przód genialny, szczególnie dla osób niższych wzrostem, szyby boczne mają naprawdę daleki zasięg, tył - no cóż początki były trudne. Tył idzie ku górze więc ogranicza widoczność podczas cofania, na co ja np. nie narzekam bo spód nie zawadza o żaden krawężnik. A po co ktoś wymyślił czujniki cofania? :) ale wystarczy kilka prób.
Wnętrze ma sporo plastiku, dlatego ja wybrałam skórzaną tapicerkę a na kokpit dałam karbon i zmieniłam oświetlenie na jeden kolor. Licznik oraz wszystkie ważne wskaźniki pojazdu są umieszczone w zasięgu wzroku kierowcy.
Po chłodnej nocy i w zimę zaczyna grzać po niecałych 2 minutach a w upalne dni chłodzi od momentu włączenia klimy. Nic dodać nic ująć.
To auto z pewnością nie nadaje się dla rodziny z dziećmi, aczkolwiek nikt kto jechał nie narzekał, poza nielicznymi powyżej 1,90. :) na pewno to auto nie nadaje się dla osób wysokich, jak dobrze mieć te 160 :)
No i tu jedyny problem, który też da się rozwiązać. Jest dosyć głośno ale nie od pracy silnika ale od hałasu z zewnątrz i plastików ocierających się o siebie, gdyż wszystko jest na okrągłych zatrzaskach które skrzypią. U mnie gąbka rozwiązała ten problem a zatrzaski wymieniłam na nowe a jak teraz wzmacniacz pięknie gra :)
To nie prawda że dużo pali, co weekend jeżdżę nim w Polskę pokonując po 1000 km (nie liczę tego co na co dzień) w trasie przy prędkości 120 i wyprzedzaniu wszystkiego co przede mną pali ok 8 litrów (Tak wiele jak na autko o sportowym charakterze? :) )W mieście też można oszczędzić jadąc nawet na 5 biegu. Naprawy? Ja miałam jedną łącznik stabilizatora 80 zł bo wpadłam w dziurę nawet nic się innego nie uszkodziło, wahacze i amory całe, tuleje też. :)
Cena za to auto odpowiednia, w tej granicy niewiele fajnych i bezawaryjnych aut można znaleźć.
brak
brak