Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 (49) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Bajecznie, miasto bez oszczędzania nie da się wg kompa wejść powyżej 6.1/100km w trasie przy 100km/h 4,6 litra/100km więc tylko lać i jeździć. Póki co nic się nie zepsuło, tylko wymiany filtrów i oleju. Niestety to japończyk, więc nawet te filtry nie są tak tanie jak w innych markach bo głupi filtr powietrza kosztuje 50 zł :| (oczywiście nie chińszczyzna) Poza tym rozrząd na łańcuchu i brak koła dwumasowego sprawia że ewentualne koszty maleją.
~Zbyszek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o cenę napraw nie mam pojęcia. Nie miała jeszce zadbej awarii !!! ((oby tak dalej). Trwałość żarówek H-7 często się przepalają. Sam wymieniam cena zarówki ok 15 zł. Kontakt z ASO zakończył się z momentem wygaśnięcia gwarancji. Najdroższe pieczątki w życiu. Pojazd sewisuję sam jestem mechanikiem poj. sam. Spalanie miato korki 7.5 l/100, trasa od 4,5 - 5,5l/100 zależnie od preędkości z włączoną klimatyzacją.
~Matek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Moja jazda to glownie miasto srednie spalanie ze stu km w miescie przy nie oszczendzaniu wynioslo 5L. i zeby niewiem jak go katowal to 6 nie spali .. trasa zakopane -Rzeszow 4 osoby i bagaznik zaladowany maxymalnie pod polke. komputer pokazl srednia 4.2 takze swietny wynik na baku 50 L . robie 1100 km -1200 takrze bardzo oszczednie Polecam
~RP
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Ekonomicznosc: trasa Krakow-Hamburg-Krakow, ok 140 km/h - wyszlo wg komputera 5.8 ltr/100km. Poprzednio mialem Astre II 2.0 DTI(diesel) - ta sama trasa, ta sama predkosc - 6.8 ltr/100km. Przeglady: tu jest troche gorzej - ceny przegladow nie adekwatne do wykonanych czynnosci. Ale warto podzwonic po dilerach, roznice w cenach moga byc spore.
~gauczo@poczta.fm
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Zużycie paliwa to dla mnie fenomen. Samochód najmniej spalił mi 3,7l/100km! Poważnie. Oczywiście warunki były idealne (prędkość 80-100km/h, trasa bez świateł i skrzyżowań, mały ruch). W mieście przy jeździe nawet dość nieekonomicznej nie przekracza 6l/100km. Ceny przeglądów nie są zbyt niskie, ale poza nimi samochód nie wymaga żadnej obsługi.
~grim_reaper
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jeżdżę głównie na trasie, więc spalanie poniżej 5 l/100 km spokojnie do osiągnięcia. Za mało jazdy w mieście, żeby coś powiedzieć o spalaniu. Napraw płatnych nie miałem. Przegląd w ASO zawsze kosztuje. Zaleta na przyszłość: nie ma tu dwumasowego koła zamachowego, które lubi psuć się w dieslach konkurencji (a czasem i Toyoty).
~ANATOL
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Na razie jestem zaskoczony dużym zużyciem :( Miało byc tak pięknie (4,3 poza miastem). Spaliłem 6,1 - !!!! Może jeszcz się zmieni... Jechałem średnio 130 km/g (90-160) NB Część inf. w folderze jest przekłamana. Pomijam spalanie. Pojemność baku wynosi 52 l, a nie 55 itd. Pozdrawiam Poza tym na razie OK.
~Marcel
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Paliwa leje się bardzo mało, na obwodnicy schodzę poniżej 4 litrów, cykl mieszany do 5 litrów, na autostradzie przy 140km/h zaczyna palić 6l ale myślę, że to nadal mało. Mały silnik więc i oleju dużo nie wchodzi, części może trochę drogie, ale nic się nie psuje, więc raczej nie stanowi to żadnego problemu.
~matys
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
...silnik 1,4 D4D pali niewiele w moim przypadku w cyklu mieszanym obecnie 6,1l ON, ponadto brak tu cześci dość kosztownych w wymianie...zamiast paska rozrządu jest łańcuszek, brak koła dwumasowego i filtra DPF...podobnie jesli chodzi o zawieszenie prosta belka skrętna z tyłu łatwo naprawić:0
~myszyn81
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
poruszam się głwnie po warszawie. śrenia prędkość zdaniem komputera to 24km/h a spalanie 6,5l/100km to chyba doskonały wynik, zwłaszcza że nie oszczędzam. po 3,5 roku. wcześniejszy wynik był efektem przyzwyczajeń z benzyniaka. Uspokoiłem się, nie przeciągam i pali 6,1
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback