Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 (44) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Na wyboistej drodze tłucze się niemiłosiernie, trzyma się drogi tak sobie, przy większych prędkościach trzeba trzymać obie ręce na kierownicy. Tutaj też coś za coś, dzięki temu jest zawieszenie bezobsługowe, proste jak budowa cepa. Zupełnie się nie psuje. Nie wiem co to za drogi musiałyby być, żeby rozwalić zawieszenie w E12. Za to ma naprawdę słabe hamulce mimo markowych tarcz i klocków.
~Marcel
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Do układu jezdnego również nie mam się jak przyczepić, zawieszenie się nie wybija, na drodze nie specjalnie czuć mniejsze dziury, auto dosyć skrętne ale i tak nic nie przebije Yarisa :D Musiałem kiedyś wymienić łożyska, ale to już chyba kwestia eksploatacyjna - auto zresztą zbliża się do trzeciej setki.
~Zbyszek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Troszkę \"gumowy\" robi wrażenie małoprecyzyjnego. Prostota zawieszenia przód kol. McParsona, tył belka skrętna. 72000 przbiegu bez zatrzeżeń. Żadnych stuków, amortyzatory ok. Jazda po dziurawych Małopolskich drogach. Hamulce mogły by być lepsze.
~gauczo@poczta.fm
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Nie miałem problemów. Przyzwoicie tłumi nierówności. Samochód minimalnie przechyla się w zakrętach, jest stabilny i komfortowy (jak na swoją klasę). Nieźle radzi sobie z naszymi kochanymi koleinami. Nigdy mnie negatywnie nie zaskoczył.
~tr
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
bardzo ok , dobre sztywne zawieszenie. Dobrze wybiera warszawskie dziury. Jestem strasznie przewrażliwiony na tym punkcie, toyota spełnia moje oczekiwania. Przy prędkościach powyżej 160 km/h dobrze trzyma się drogi
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Bardzo duży plus za trwałość. Od kiedy mam czyli jakiś rok i 60tyś km, zero problemów z zawieszeniem. No ale coś za coś w ogóle nie komfortowe i tył ucieka przy szybkich zakrętach, trzeba uważać.
~matys
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
...zawieszenie dosyć twarde przez co wyczuwalne są praktycznie każde większe nierówności na drodze...jednak dzięki temu mamy auto o bardzo dobrych właściwosciach jezdnych, dobrze trzymające sie drogi...
~Piotrek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jest dobrze auto trzyma się niezle drogi w zakrętach przy rozsądnych prędkościach. Nie jest to jednak zawieszenie sportowe, trzeba uwarzać na mokrej/śliskiej nawierzchni. Dla mnie mogłoby być troche twardsze.
~robert
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Po zmianie na opony zimowe mniej stabilny. Ale niezły. Trochę mnie niepokoiły stuki w czasie jazdy "pętlą beskidzką" ale ta droga tam jest tragiczna. No cóż ciągle nasluchuję.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojtek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Prowadzi się pewnie, nie buja na zakrętach. Wyposażona jest też w ESP więc tym bardziej w zakrętach nie trzeba się niczego obawiać ;)
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback