Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 (44) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gubcio
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Moje autko miało nagrzewnice .. większość tych disel\'i ją ma super sprawa.. silnik po 3-5 minutach nawet przy wiekszych mrozach robi się ciepłe... pozatym na postoju jes ciepło . makament to dość głośny wentylator i klimatyzacja która przy dużych upałach jest niewystarczająca ... nie to że nie działa ale mogło by być lepiej ... może to też kwestja białych szyb...
~Leex
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Niezly bajer w dieslu jezeli chodzi o ten fajny system dogrzewania silnika. Po kilku kil silnik uzyskuje opt temp. pracy. Fajnie szybko cieplo sie robi we wnetrzu. Klima podobno smierdzi czasami. Nigdy jezeli regularnie jej uzywasz. I niewazne czy w lecie czy w zimie. Ma to tez wplyw na trwalosc.Wazne to najrzadziej raz na dwa lata uzupelnienie plynu w ukladzie klimatyzacji.
~Marcel
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Ogrzewanie i chłodzenie działa szybko, łatwy panel sterowania klimatyzacją, przednią szyba szybko odparowywuje, przejechałem już 60tkm i nadal bez zastrzeżeń, jedynie raz robiłem ozonowanie ale to tak profilaktycznie. Dmuchawa na najwyższych obrotach robi robotę, duży zakres temperatury od 16 do 30 stopni Celsjusza.
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Działa doskonale, to jest mały silnik szybko się nagrzewa. Klima nie ma zupełnie wpływu na dynamikę jazdy, czy włączona czy nie auto jedzie tak samo, szybko chłodzi. Klima automatyczna też fajnie działa ustawia się jedną temperaturę i nie trzeba przy niej majstrować non-stop podczas dłuższej trasy.
~Wojtek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Klima chłodzi, nagrzewnica grzeje. Jedyny minus to nabieranie temperatury zimą - koszmar. Jeśli ktos robi krótkie dystanse to przy mrozie -5 trzeba przejechać jakieś 4km do osiągnięcia optymalnej temperatury. Można się za to dogrzewać podgrzewanymi fotelami :)
~myszyn81
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
klimka mimo 5 lat działa bardzo sprawnie o czym mogłem przekonać się podczas tegorocznych upałów. Jak będzie z ogrzewaniem jeszcze nie wiem ale cieszy namiastka webasto. po 3,5 roku. Ogrzewanie też ok, choć mogłoby być lepiej. Ciepło robi się po około 3-4 kilometrach /10 minutach.
~grim_reaper
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Mam wersję Terra z klimą manualną. Klima chłodzi nieźle. Przy mocniejszym deszczu szyby parują (po włączeniu klimy oczywiście jest OK). Zimą wolno się nagrzewa (diesel), wydaje mi się, że nawet seryjna nagrzewnica za dużo nie pomaga.
~gauczo@poczta.fm
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Automatyka działa bez zarzutów. We wnętrzu jest utrzymywana stała temperatura i dzięki temu w zasadzie można zapomnieć o ogrzewaniu. Nie robiłem rzy tym układzie nic poza przeglądami. Klimatyzacja nie śmierdzi.
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Nagrzewa się niemal od razu i niemal od razu chłodzi jak tego potrzebuje. Silnik też szybko się nagrzewa. Klima automatyczna działa wyśmienicie. Szyby szybko odparowują.
~matys
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
...jak do tej pory wentylacja i ogrzewanie sprawują się bardzo dobrze...bardzo wydajne ogrzewanie lusterek i tylnej szyby...w zimie znakomicie zdaje egzamin nagrzewnica spalin!!!
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback