Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 (39) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Z tyłu na szybie są źle zaprojektowane uszczelki szyby, ciut za krótkie. Dowaliłem silikonu wreszcie jest cisza w aucie. Warto też zainwestować w owiewki na szyby. Silnika podczas jazdy praktycznie nie słychać, ba zupełnie nie słychać, że to diesel. Komfort jazdy jest gdzieś do prędkości 120km/h, dalej wiadomo jest bardzo głośno. Limuzyna to nie jest. Jak na małe auto nie jest źle.
~Marcel
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jadąc po mieście lub obwodnicą jest cichutko nawet na kołach zimowych, natomiast przy prędkości większej niż 110km/h robi się troszeczkę głośno. Mi nie sprawia to dużego problemu, bo w tym aucie są świetne głośniki, więc muzyka jest wtedy słuchana non stop :) auto nie burczy na niskich obrotach. Myślę, że jak na swój rok produkcji daje radę.
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Tutaj wychodzi brak 6 biegu, bo głośny jest przy większych prędkościach, silnik sam w sobie to majstersztyk bo nie brzmi zupełnie jak diesel. W ogóle go nie słychać. Zawieszenie słychać, i części wnętrza przy większych wybojach. Czyli w Polsce non stop. Czasem mam wrażenie, że jadę wozem drabiniastym. No zdecydowanie nie jest to limuzyna.
~gauczo@poczta.fm
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jest to diesel i trzeba przyznać, że bardzo cichy diesel. Silnik tak naprawdę mocniej słychać dopiero powyżej prędkości z którą i tak niemal nikt nie jeździ;-) Trochę hałasuje pęd powietrza co jednak nie przeszkadza. Szum kół z kolei zależy od rodzaju opon i nawierchni więc nie ma co winić za to samochodu.
~Tt
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
To jest niestety przeciętnie. Dużo zależy od opon i jakości nawierzchni, ale nawet na dobrych gumach (Dunlop Sport BlueResponse) auto hałasuje już przy średnich prędkościach. Nie jest to na szczęście zbytnio uciążliwe, ale do pełnego komfortu sporo brakuje.
~grim_reaper
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Silnik słyszalny na luzie bardzo wyraźnie (znowu diesel). Opony też czasem słychać zbyt dobrze. Plastiki chociaż nie są złe, to czasem trzeszczą. Dziwna sprawa - po zatankowaniu do pełna zbiornik hałasuje (dźwięki jakby woziło się w kufrze butlę wody).
~Arecki
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Cichy silnik jak na diesla. Podczas jazdy brzmi jak benzyniak. Większy hałas jest z powietrza opływającego karoserię niż z silnika. Do 120 km/h jest całkiem cicho.
~Wojtek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Na postoju cisza jak makiem zasiał, w ogóle nie czuć że to Diesel. Dopiero tak powyżej 2000 obr/min czuć lekki hałas ale znowu bez przesady żeby jakoś przeszkadzał.
~Banasio
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
najcichszy diesel jakim jechalem,schowek troche wpada w drgania i powoduje lekki halas, duzo zalezy od opon ja mam teraz bridgestone turanza er300 wiec bardzo ciche
~kg0@op.pl
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
nie ma cichszego diesla na rynku, w kabinie do 160 km/h spokojnie można prowadzić konwersacje nie podnosząc głosu, powyżej tej prędkości głośniejsze opływy powietrza
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback