Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2009 (37) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Przy jeździe po mieście w czasie mrozów od -5 w dół, ma problem z dogrzaniem się (ale pierwszy raz problem wystąpił tej zimy, być może problem z nagrzewnicą), w czasie upałów nie do wytrzymania (nie ma klimy). Jak wilgotno na zewnątrz to i w środku, co powoduje parowanie szyb - regularna wymiana filtra kabinowego (nawet z węglem aktywnym) g..no daje.
~tyliw
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
mam samochód niestety bez klimatyzacji a nawiew zimny nigdy taki nie był raczej jest zawsze gorący zgłaszałam problem w serwisie pan powiedział z e ten typ tak ma, miałam wcześniej inny samochód ale nawiew działał wiadomo że nie jak klima ale było przyjemniej
~Bb
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
No tu jedyny minus - dość słaby nawiew. Szybko się nagrzewa ale chłodzi juz bardzo marnie. Ja miałam wersję gołą bez klimy i niestety to troszkę utrudniało życie w lecie bo jakaś mało przewiewna jest. W ziemie za to ciepełko dośc szybko się robi
~ouragan
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Manualna klima schładza dostatecznie dobrze, manualna. O dziwo po tylu latach bezawaryjna. Niestety filtr kabinowy do częstej zmiany (ja wymieniam raz na pół roku ale mam schizę). Grzanie bardzo dobre.
~Piotr.
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Moja Corolla ma klimę, która latem bardzo szybko chłodzi wnętrze, przy 30 stopniach wystarczy włączyć klimę na 1 bieg i utrzyma przyjemna temperaturę wewnątrz auta. W zimie jeszcze nie jeździłem.
~Marek
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Cicha, choć klimatyzacja manulana w lecie jest za mało wydajna. Przy 30 stopniach na zewnątrz musi chodzić na maxa lub na 3 a wtedy hałasuje. Zimą ok - szybko się nagrzewa
~Tomek
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Ciągle zaparowująca przednia szyba (szczególnie podczas opadów deszczu), wymiana filtra kabinowego na to nie wpływu.
~Wilhelm
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
jak na 1.4 i kombi (duza przestrzen) klima b.dobrze mrozi , ladnie silniczek grzeje, nawiewy niebyt glosne choc nie rewelacyjne
~Grizzli
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Czasami występują problemy z odparowaniem szyb. Pomaga włączenie klimatyzacji, ale po jej wyłączeniu parują jeszcze szybciej
~buziaczek@TO_ANTY_SPAM_onet.pl
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Nie ma żadnych problemów w każdym razie w zimie. Nic nie paruje. Cieplutko bardzo szybko. Klimy jeszcze nie testowałem.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi