Lista ocen Toyota Corolla X Sedan (64) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~x-man
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Zaskoczyła mnie wymiana tylnych hamulców po 60k i (profilaktyczna) wymiana pompy wody po 70k. Ponoć to typowe wady dla tego modelu. Z przodu mam klocki i tarcze oryginalne. Z pompą jest tak, że jak jest pasek, to razem z nim wymienia się pompę, a tu jest łańcuch i trzeba o tym pamiętać. Asin kosztuje niecałe 300 zł. Dobry mechanik podpowie. Świece platynowe wymienia się co 90k. W sumie hamulce i pompa to rzeczy eksploatacyjne, więc trudno się...
~karolcia20
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Wyciek oleju z okolic napinacza łańcucha rozrządu, jak się okazało napinacz poszedł do wymiany, a przy okazji za moją zgodą łańcuch, a niby to wieczne, niestety na gwarancji cały rozrząd jeszcze raz poszedł do wymiany. Wymieniałem sprzęgło, ale to już tragedia i żałuję że nie zrobiłem tego w ASO, 2 reklamacje a problem pozostał, haczące biegi. Zauważalne zużycie oleju silnikowego choć jak na razie dalekie od tragedii.
~zielo
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
nic, silnik puki co nie spalił grama oleju. i co najważniejsze daje nadzieję na niskie koszta eksploatacji tzn.: brak dwumasowego koła brak filtra cząstek głowica 8 zaworowa łańcuch rozrządu dość proste zawieszenie dość prosta elektronika po 80 tyś brak oznak zużycia, piszę \"oznak\" bo np. w takiej megance, po takim przebiegu też wszystko działa, ale gdzie się nie dotknie to juz te \"oznaki\" widać.
~Robert
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Od samego początku było słychać sprzęgło przy pracującym na luzie silniku. Wyciśnięcie sprzęgła - cisza. Serwis najpierw przy przebiegu ok 17 tys. zdecydował się na wymianę łożyska oporowego. Niestety problem ponownie wrócił po ok 4 miesiącach. Kolejna wizyta zakończyła się wymianą kompletnego sprzęgła. Na razie po 5 miesiącach od wymiany ok.
~krzysztof-glinka@wp.pl
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
Metaliczne stuki w lewym kole przy ruszaniu, serwis wymienił całą półoś i przegub przy przebiegu 2000 km. W tylnych kołach przy cofaniu dźwięk jak przy cofaniu 30 letnim Żukiem. Serwis sprowadzał z Japonii jakieś detale do hamulców i od tej pory spokój (przy przebiegu 2500 km ) Posiadam wersję wyprodukowaną w Japonii i jestem lekko zdziwiony.
~Mateusz
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Z jedną najpoważniejszych usterek jest skrzynia biegów. Jest bardzo delikatna. Ciężko dostać wybierka. Zapomnijcie o zamiennikach, wszystko kupicie tylko w Toyocie za nie małe pieniądze. Kolejną usterką jest centralny zamek, czasami nie mogę zamknąć samochodu, usterka w sterowniku. Sam moduł jest nie do dostania.
~Jacek
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Osobiście tego nie doświadczyłem, ale historii serwisowej wiem, że samochód miał już 2 razy wymienianą pompę wody. ( przy 36 kkm i 135kkm). Takie coś nie powinno się zdarzać. Przy 107 miał wymieniane kompletne sprzęgło, przy okazji wymiany cieknącego wysprzęglika ( który jest zintegrowany z łożyskiem wyciskowym).
~Maciek
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Zawieszenie z przodu oraz zaciski hamulców z tyłu. To dwie najdziwniejsze rzeczy w tym modelu. Zawieszenie jest delikatne i ciągle wymaga uwagi. Albo głośniejszego radia :) Tylne zaciski lubią się zapiec, szczególnie jeśli chodzi o ręczny. Potrafi nie odpuścić. Ale da się to doprowadzić do ładu.
~Adam
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
- 130 tys km - remont silnika - 197 tys km - remont skrzyni biegów - 209 tys km - niezdiagnozowana przez 4 mechaników ( w tym serwis toyoty) usterka "w okolicach pedału hamulca" - czas pokaże czy ta usterka jest drobna czy poważna. szkoda, że muszę pisać takie rzeczy o toyocie

Usterki Toyota Corolla X

Toyota Corolla X – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~slawek
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
jeden niefart - łożycko pompy wodnej, a poza tym standardowa obsługa - olej mobil 0w40 i, klocki przód 78.000, tył 55.000 i 105000, tarcze tył - 105000, tarcze przód się szukuje do wymiany, ale jeszcze przy spokojnej jeżdzie można jeżdzić z 15000.
Toyota Corolla X Sedan