Lista ocen Toyota Corolla X Sedan (82) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
W 5 osób nie ma najmniejszego problemu. W ogóle samochód przystosowany do długich tras, latem spędziłem w samochodzie ok 11 godzin robiąc tylko jeden krótki postój na stacji i nie dało się odczuć tak długiej trasy. Ani plecy, ani nogi nie bolą, nie drętwieją. Pozycja jest wygodna, bardzo dobrze się siedzi. U pasażera obok kierowcy tak samo. Daleko wysunięty kokpit i przednia szyba dają wrażenie przestrzeni przez co człowiek nie ma wrażenia...
~majk
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
W innych kompaktach jest więcej miejsca na nogi z tyłu, ale samochód dla rodziny 2+2 super. Z tyłu jest płaska podłoga, więc w trzy osoby z tyłu można się gdzieś przejechać. Bagażnik ma dużą pojemność, która zaważyła na tym, że nie kupiłem Civica.Te 450 litrów jest tak liczone, że dziś byłoby to 480l, bo wlicza się miejsce na koło zapasowe. Wchodzące zawiasy to porażka, ale też mankament większości kompaktowych sedanów.
~dre@interia.eu
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Przestrzeń to duży plus tego auta. Przypomnę, że corolla X jest tylko o 10 cm krótsza od avensis. Zarówno kierowca, jak i pasażer mają bardzo dużo przestrzeni. Z tyłu bdb, choć przestrzeń maleje wprost promorcjonalnie do stopnia odsunięcia foteli przednich (długie osoby z przodu spowodują z tyłu pewien dyskomfort). Bardzo dużym plusem jest brak pomiędzy tylnymi miejscami kanału usztywniającego - podłoga jest praktycznie płaska.
~Mateusz
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Przestrzeń w tym samochodzie to totalna porażka. Miejsca dla kierowcy, przy maksymalnym przesunięciu fotela nie ma za specjalnie dużo. Pozostali pasażerowie to kwestia tylko tego, kto ile ma wzrostu. Jak z przodu usiądzie osoba wysoka, z tyłu nie usiądzie nikt. Miejsce na głowę z przodu wystarczy dla osoby o wzroście 2m, z tyłu do 180cm.
~Adam
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Moja stara mazda 323 z 1992 oferowała wygodniejsze fotele, te mają nieco za krótkie siedziska i dla osoby o dużym wzroście dość ciężko dobrać dobrą pozycję za kierownicą. W zasadzie zerowa ilość miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu w przypadku wysokich osób z przodu. W bagażniku doskwierają zawiasy wnikające do wnętrza bagażnika (na boga to XXI wiek)
~n/a
Sedan 1.4 i 16V VVT-i 97KM 71kW
Z przodu i z tyłu miejsca więcej niż wystarczająco dla osob o standardowym wzroście. Wielcy kierowcy cofną fotel i zabraknie go na tylnej kanapie. Klasa średnia nie oferuje już wiele więcej. Na szerokość również komfort. Na tylnej kanapie wiozłem 3 dorosle osoby na trasie 300km+ i nie narzekały. Z tyłu równa podłoga i podłokietnik w kanapie.
~Jacek
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Bez fajerwerków, ale fajnie. Fotele bardzo wygodne, obicia drzwi ładnie i funkcjonalnie wyprofilowane. Bardzo fajne dwa schowki przed pasażerem. Niestety oświetlony tylko ten większy :) Duży plus dla Toyoty za zlikwidowanie \"garbu\" z tyłu po środku podłogi. Ułatwia to życie środkowemu pasażerowi tylnej kanapy.
~Burmistrz
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
Toyota reklamuje Corolle "o klasę wyżej" i rzeczywiście po przesiadce ze starej Omegi nie mam wrażenia, że mam mniej miejsca wewnątrz, choć gabaryty zewnętrzne rzecz jasna miejsze. Przesiadka do Avensia nie wywołuje żadnych emocji - mam wrażenie, że nowej Corolli bliżej do Avensisa niż do swojej poprzedniczki
~q
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Z przodu ogrom miejsca, z tyłu - w zależności od ustawienia przednich foteli. Rodzina 2+2 podróżuje komfortowo, 3 dorosłych z tyłu raczej tylko na krótkie dystanse. Bagażnik - ogromny ale z zawiasami wnikającymi do środka oraz nie okrytymi głośnikami (można je uszkodzić wsadzając duże walizki).

Usterki Toyota Corolla X

Toyota Corolla X – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kinga
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jest duża chociaż gdy jeżdżę z mężem nadal walczymy o to kto ma trzymać łokieć na podłokietniku, bagażnik ok ostatnio przewiozłam ogromny dywan składając tylne fotele i tu miłe zaskoczenie łatwo się składają i nie trzeba wyjmować zagłówków. Wykończenie bagażnika i te zawiasy - żenada.
Toyota Corolla X Sedan