Lista ocen Toyota Corolla X Sedan (89) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~x-man
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Zawieszenie komfortowe, trochę wychyla się na zakrętach, ale jako auto rodzinne z dwójką dzieci w fotelikach super. Wjazd w dziurę nie wywala kubków z podłokietników ani niczego co dzieci trzymają w rękach. Po jazdą autami z grupy VW fajna odmiana. Nie mam ESP, opony całoroczne Michelin 205/55/16, ale nigdy nie miałem jakiejś niebezpiecznej sytuacji. Wada jest mało komunikatywny układ kierowniczy, dlatego 4 gwiazdki.
~Adam
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Niby wszystko ok. Układ kierowniczy jest trochę "gumowy", zawieszenie miękkie i generalnie w porządku jak na nasze warunki. Jak do tej pory nic przy nim nie robiłem. Generalnie nie dostarcza wielkich wrażeń, ale do codziennej eksploatacji sprawdza się super. Kupiłem to auto do codziennego użytkowania, a nie do wyczynów i pod tym względem spełnia oczekiwania.
~majk
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Sama czułość układu kierowniczego słaba w porównania do niemców. Bardzo leniwy można rzec. Cenię sobie komfort zawieszenia. Świetnie tłumi i nigdy nie miałem sytuacji niebezpiecznej. Dodam że nie mam ESP. Na warszawskich dziurawych ulicach, gdzie są tory tramwajowe, sprawdza się doskonale. Bardzo udany kompromis i jedna z największych zalet tego auta.
~q
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Zastosowanie tylnej belki zamiast zawieszenia wielowahaczowego niestety odbiło się na prowadzeniu pojazdu. Zakręty, serpentyny nie są najmocniejszą stroną tego auta. Wyciszenie wybojów, pewność przy dużych prędkościach - bez zarzutu. Do poprawy stabilność prowadzenia przy dużym wietrze bocznym, jednak wpływ na to ma również wysokość pojazdu.
~n/a
Sedan 1.4 i 16V VVT-i 97KM 71kW
Cicho i pewnie wybiera nierówności. Żadnych nieprzyjemnych wrażeń. Bardziej w kierunku \'miękko\' ale tylko trochę. W zakręcie pewnie. Na nierównościach poprzecznych potrafi zabujać, ale odbieram to jako wadę \'kompaktów\' (klasa średnia nie ma tej przypadłości z racji rozstawu osi). Trwałe, po 97.000 km odglosy jak w nowym (nic nie było wymieniane).
~val
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Dobre. Czego się spodziewac przy takim aucie? pewnie że trochę zarzuca na zakręntach i od czasu do czasu trzeba zwolnic, ale jak dla mnie to samochód rodzinny a nie sportowy. Z drógiej strony ani razu nie zachował się inaczej niż tego czego po nim oczekiwałem, świetnie wyprowadza się z ewentualnych poślizgów, do których i tak ekstremalnie żadko dochodzi.
~Artur
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
Nie mam się do czego przyczepić w zasadzie, przydałby się jeszcze ESP, ale ogólnie jest OK, kierownica bez luzów, dobrze reaguje na ruchy. Trochę duży promień skrętu. Zawieszenie dosyć twarde i większe dziury trochę za słabo tłumi, ale za to bardzo dobrze trzyma się na zakrętach i przy nagłych ruchach kierownicą.
~Maciek
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Lekko na parkingu, ale trzeba się przyzwyczaić do tego, że nie za bardzo wiadomo co dzieje się z przednimi kołami. Na co dzień w normalnym ruchu miejskim nie da się odczuć jakiś super wydajności układu hamulcowego. Jednak parę sytuacji na drodze zmusiło mnie do przetestowania ich i jest całkiem dobrze.
~dre@interia.eu
Sedan 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Auto prowadzi się bardzo dobrze, trzyma się jezdni i słucha kierownicy. Nie wykazuje zbytniej podsterowności. Duży minus za brak w standardzie ESP (u Toyoty VSC) - zaliczam to do układu jezdnego, choć to bardziej element bezpieczeństwa. U innych producentów nie robią takich głupich oszczędności.
~iwaszkiewicz@firma.hoga.pl
Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jestem bardzo zadowolony z zachowania tego zawieszenia. Lubię szybką jazdę po zakrętach i to zawieszenie zachowuje się przy takiej jeździe zadowalająco sprawiając, że czuję się całkiem pewnie. Być może osobną zasługę tutaj mają opony - fabrycznie zakładane są YOKOHAMY, które sprawują się zaskakująco dobrze.
Toyota Corolla X Sedan