Lista ocen Toyota Previa I (37) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacek
Minivan 2.4 132KM 97kW
Bywa problem z czujnikiem poziomu oleju silnikowego i systemem automatycznego dolewania oleju (previa ma coś takiego - zapasowy zbiornik oleju pod maską - jak ma trochę mało w misce olejowej to sam to wykryje i sobie zassie). Oprócz tego potrafią pękać kratki nawiewu na konsoli środkowej. Porządne założenie instalacji gazowej w tym samochodzie nie jest bardzo proste - musi być doświadczony i myślący gazownik żeby wszystko sensownie i...
~anndomag
Minivan 2.4 132KM 97kW
Przez 6o tys wymienilem: klocki, tarcze, amortyzatory z tylu, jedna zarowke, dwa razy spawalem przewody klimy (przy okazi corocznego przegladu), wymienilem swiece, kable WN i kopolke oraz akumulator. Po 50 tys na LPG kupilem nowy silnik bo pjawily sie ubytki plynu chlodniczego (glowica) - naprawa (silnik + przekladka) 3 tys zl. Ale zakladajac LPG liczylem sie z ta mozliwoscia i nadal nie zaluje. Wg mnie taka awaryjnosc to zaden klopot.
~Marcin Brzeziński
Minivan 2.4 132KM 97kW
Trzeba dbać o drobiazgi, świece, kopułka, kable filtry, oleje. A i nie ma co oszczędzać na kablach, tanich nie polecam bo miałem problemy z nimi, nowe i miały przebicie polecam z BOSCHA droższe ale warto no i świece te droższe nie iskra ani ngk. Wyciek z dyfra ale to rzadkość,
~kwo
Minivan 2.4 16V 4X4 132KM 97kW
zawsze można na niąliczyć i w trasie przy normalnych prędkościach jest samochodem b.dobrym, poza tym napęd na 4 koła przy ostatniej mocno śniegowej zimie bezkonkurencyjny w swojej klasie, żadne zaspy, dopóki się nie zawiesił na silniku szedł jak burza
~Remick
Minivan 2.4 132KM 97kW
LUDZIE JEJ SIĘ NIC NIE DZIEJE! mam pare aut ogólnie ich nie rozpieszczam ,zapominam wymieniac na czas olej itp w previi zdarzyło sie nie wymienić płynu na zimę i co?! rozsadzilo tylko jakis wezyk a prevka dalej śmiga jak szwajcarski zegarek
~Paweł
Minivan 2.4 132KM 97kW
Previa jak każde inne auto w takim wieku, w pewnym sensie wyskakuje z jakimiś drobnostkami. Nie robi ona jednak tego jakkolwiek gorzej od innych, będąc przy tym dziecinnie prosta do ogarnięcia.
~montemax@list.pl Gdyby się Ktos z Was chcial podzielic doswiadczeniami to zapraszam
Minivan 2.4 16V 4X4 132KM 97kW
Drobiazgi denerwują, szczególnie wtedy gdzy ukradziono moje lusterka na szrocie 450 :( Poza tym np. gumki do wycieraczek servis 200 zł , macro 37zł całe 70-cio centymetrowe ramiona za 2 szt.
~parrot
Minivan 2.4 132KM 97kW
Żadnych irytujących zdarzeń; część użytkowników wymienia tu przepalające się oświetlenie tablicy rozdzielczej, ale ja zaglądałem tam tylko raz - po zakupie auta; od tego czasu spokój.
~galtom
Minivan 2.4 132KM 97kW
Moja ma juz prawie 180 tys. i narazie jedyne co sie pojawia to malutkie slady rdzy (tylne nadkola i tylna klapa przy uszczelce szyby) w tych autach to standard.
Dziennik kosztów dla Toyota Previa I
11,5
~henieks@o2.pl
Minivan 2.4 132KM 97kW
właściwie bezawaryjne, części dostępne bez problemowo i wbrew ogólnej opini nie są drogie ( nawet te w serwisach ) w wielu przypadkach tańsze niż do niemieckich aut.