Lista ocen Toyota Previa I (44) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacek
Minivan 2.4 132KM 97kW
Jedną mam ze sztywnym tylnym mostem a drugą z niezależnym zawieszeniem tylnej osi. W skrócie - to dwa różne samochody. Most jest toporny, odporny na przeciążanie i jakby pewniej się prowadzi na wprost na suchej i dobrej nawierzchni. Ponadto tam kompletnie nie ma się co popsuć. Ale na dziurach wrażenia takie jak w typowej furgonetce ze sztywną tylną belką a do tego ruszanie na śliskim trudne jak polonezem. Zawieszenie niezależne jest dużo...
~anndomag
Minivan 2.4 132KM 97kW
Swoja smoczyca zrobilem po polskich drogach 60 tys km (przyjechala gdy miala 160k km - teraz ponad 200). Wymienilem amortyzatory z tylu... i to by bylo na tyle. Nic sie nie dzieje, nic nie stuka, nie puka, itp. Zwalniam na dziurach, staram sie je omijac (czasem sie nie da) ale na Previi nie robi to wrazenia. Do datkowo jest dosc sympatycznie zestrojone. Auto dobrze sie prowadzi, jest komfortowe, ani za twarde ani za miekkie, nie plywa po...
~montemax@list.pl Gdyby się Ktos z Was chcial podzielic doswiadczeniami to zapraszam
Minivan 2.4 16V 4X4 132KM 97kW
Napęd na 4 koła doskonale sprawdza się zimą. Pękła mi manżeta w przednim kole (wewnetrzna) serwis kazał mi na nią czekać ponad 3 tygodnie i chciał 175 zł. Kupiłem calą półoś za 200 z przegubami :) (dziękuję Ci Grzesiu). Standartowe koła 15" Alu zostawiłem na zimę , od wiosny do jesieni Previa turla się na 17 calowych kolach z oponami przód 225/40 tyl 255/40 Piękne aluski troszkę wystają poza obrys ale ciiiii...
~parrot
Minivan 2.4 132KM 97kW
Auto doskonale się prowadzi; nisko umieszczony środek ciężkości sprawia, że w ciasne zakręty wchodzi się bez obaw; dzięki centralnie umieszczonemu silnikowi (pod podłogą) tylni napęd nie sprawia problemów nawet kierowcom o niewielkim doświadczeniu; gabaryty nadwozia sprawiają jednak, że boczne podmuchy silnego wiatru są wyraźnie odczuwalne;
~galtom
Minivan 2.4 132KM 97kW
Silnik ustawiony za przednia osia, nisko polozony srodek ciezkosci, szeroki rozstaw osi - sprawiaja, ze auto prowadzi sie jak zwinna osobowka. Wiatry boczne czasem sa uciazliwe ale przy takiej karoserii nie jest to zaskoczeniem. Zawieszenie i uklad kierowniczy dobrze zestrojone. Swietny promien skretu!
~Damian
Minivan 2.4 132KM 97kW
Jak w samochodzie sportowym. Zawieszenie twarde przez co przechyły karoserii są minimalne. W lecie samochód jeżdzi jak po szynach. W zimie fajna frajda (tylny napęd) :)
~kwo
Minivan 2.4 16V 4X4 132KM 97kW
myślę, że jak na ten rocznik to wybitnie, wymieniłem tylko jakieś gumki w zawieszeniu i jest oki w porównaniiu z Espace to rewelacja
~previanin@autograf.pl
Minivan 2.4 132KM 97kW
świetnie trzyma się drogi, lepiej niż niejedna osobówka; sharan próbujący dotrzymać mi tempa prawie koziołkował więc w końcu odpuścił
~zuczek
Minivan 2.4 132KM 97kW
Jak na polskie drogi to super (wytrzymuje jazdę po dziurach itp...). Zimą daje się we znaki tylni napęd i gabaryt.

Usterki Toyota Previa I

Toyota Previa I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał
Minivan 2.4 132KM 97kW
Silnik umieszczony centralnie, napęd na koła tylne. Co tu więcej pisać? :) Czekam aż spadnie śnieg.