Lista ocen Toyota Previa II (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dawid z trojmiasta
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
mam prevke z automatem. automat pracuje idealnie, zmiana biegow przebiega plynnie i bez jakichkolwiek szarpniec. idealne rozwiazanie w trasy. poza tym jest to inteligentny automat. dostosowywuje tryb swojej pracy do stylu jazdy kierowcy. przy predkosci stalej 90kmh na prostej drodze przy delikatnym bochodzeniem sie z gazem komp. pokladowy pokazuje chwilowe spalanie 4l!!!! niemozliwe a jednak....
~rzsams
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
zmienia biegi płynnie, jednak to automat starej generacji, więc wolny i jedynie z 4 przełożeniami. Pierwsza cecha mi nie przeszkadza, bo to nie wyścigówka, ale przed brak 5. biegu jazda autostradowa z prędkościami powyżej 140 km/h nie jest przyjemna (i tania)
~drozdzenski
Minivan 2.0 D-4D 116KM 85kW
100% zadowolenia. Wszystko precyzyjnie, idealnie dobrane przełożenia do wymaganych prędkości. W mieście zawsze zostaje nieoczekiwany zapas mocy - na dwójce po dodaniu max gazu czasem nawet zapiszczały opony. Miny kierowców BMW, Audi - bezcenne :-)
~Wojtek
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
Po zakupie poza olejami i filtrami wymiana sprzęgła, które było "skończone". Co ciekawe doświadczony mechanik orzekł, że było to sprzęgło od nowości - 252.000km (!) Brakuje 6go biegu na autostradę. Skrzynia pracuje prawidłowo.
~darek1979
Minivan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń poza tym, że brakuje jej szóstego biegu, tutaj wspomniany wcześniej Sharan wygrywa, ponieważ przy 120km/h w previi zaczyna robić się głośno, a 6 poprawiła by znacząco komfort podróżowania
~fotokrak
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
mam automat, w sumie jedynie do czego moge sie przyczepić to brak 5 stopnia/ bigu, przydało by się w trasie gdy jedzie się ponad 100km/h Ale samo działanie, jak by jej nie było, żadnych skoków zrywów.
~artmich@onet.pl
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
precyzyjna i płynna zmiana biegów, to mój pierwszy automacik i drażni mnie tylko ta około 1,5 sek. zwłoka redukcji biegu w czasie potrzeby nagłego przyśpieszenia[wyprzedzanie]
~Kris Z.
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
Rewelacja, bardzo przyjemnie sie jezdzi, wydaje sie byc idealna do tego samochodu. Poprzednio jezdzilem previa z manualna skrzynia i moge porównac na korzysc automatu
~EMB
Minivan 2.4 16V 156KM 115kW
Kolejny moceny punkt. Biegi wchodzą dokładnie i bez problemów, Drążek zmiany biegów trochę kiepsko wygląda bo jest zbyt długi, ale dzięki temu lepiej się wrzuca biegi.
Dziennik kosztów dla Toyota Previa II
9,8
~Banan
Minivan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Chodzi precyzyjnie. Mam automat i jedyne, co denerwuje, to szarpanie na niskich biegach. Samochód nurkuje trochę przy redukcji o 2 biegi (po wciścięciu gazu na max)