Ocena kierowcy - Toyota RAV4 III MPV Facelifting

RON, 4 lata temu
Silnik 2.0 Valvematic 158KM 116kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota RAV4 III MPV Facelifting 2.0 Valvematic 158KM 116kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 4x4 potrafi cuda, przyczepa, las, mokra trawa, jedzie jak po asfalcie.
Najlepsze auto jakie miałem do tej pory.
Dlatego 4, że potrafi spalić 10 w mieście, za to cykl podmiejski, z głową to i zejdzie do 6,5, autostrada znowu 10 bo są opory powietrza, to nie coupe tylko 4x4. Generalnie mi średnio wychodzi 8l na 100 i nie jest najgorzej, ale zawsze może być lepiej więc ocena 4.
Zmieniam olej w silniku, skrzyni i napędach 4x4, wszystko pracuje jak nowe.
Przez cały czas użytkowania wymiany wymagały jedynie łączniki stabilizatora i prawy amortyzator, aczkolwiek wymieniłem co wiadome oba. Uciekł z niego gaz, prawdopodobnie w wyniku mocnego uderzenia w dziurę, czy to wada fabryczna, raczej nie, bardziej obstawiam pech i gorszy dzień.
Mimo obiegowych opinii nie widzę rdzy, może dlatego, że zrobiłem konserwację, a może dlatego, że obiegowe opinie wydają Ci, którzy nie mieli Toyoty w uczciwym stanie.
Prosta budowa, duże szyby, widoczność elegancka, lusterka jak trzeba, składane przyciskiem, wszystko super.
Całość super.
Toyota, klima chłodzi, zimą grzeje, kubatura nie duża, kłopotów z parowaniem czy wentylacją nie ma.
Jeśli wozisz dzieci więcej nie trzeba, jeśli dorosłych tylną kanapę można przesunąć do tyłu i zyskać dobre 10-15cm kosztem bagażnika, fajna funkcjonalność.
Ideał, jedyne co to słyszę zimowe opony.
BRAK
BRAK