Ocena kierowcy - Toyota RAV4 III MPV

adam c aibos@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Rok produkcji 2007
Toyota RAV4 III MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo negatywnie odbieram ten samochód z silnikiem diesla- nieprzewidywalny a w dodatku firma próbuję cię obciązyc wszelkimi kosztami związanymi z posiadaniem felernego samochodu i oczywiście wmawia ci iż na to zgodziłeś się podpisując umowę kupna
Silnik : nadmierne zuzycie oleju, obciązają cię kosztami opłat za dolewany olej, stosuja tzw próbe olejową tzn 3 wizyty w salonie celem sprawdzenia poziomu oleju- jezeli za duze zuzycie to ew remont silnika- strata znaczna czasu i kasy
Inne : przy drobnych naprawach często błędy, pomyłki wymagające powtórnych wizyt
troche głośny, no ale jest to jednak wersja SUV a wiec słąbo wycioszona, poza tym silnik pobiera znaczne ilości oleju!!!! uwaga dla ewentualnego przyszłego właściciela. Juz po 70tyś kilometrów w moim samochodzie wykonano remont silnika mający na celu zmniejsenie zużycia oleju (pobierał ponad 1 litr/1000km!), nic to nie dało, nadal, po przejechaniu 100 000 km pobiera ponad 0,5litra na /1 tys km, nie polecam nikomu, chyba że ktoś chce byczęstym gośćciem serwisu toyoty, ja byłem ponad 15x w cziagu 26 miesięcy- wizyty neiplanowane
może być
fotele- jak kanapowe, słabo trzymają, nie polecam, na zakrętach człowiek ma wrażenie że wypadnie z nich
może być
tutaj jest problem, słychac dosyć wyraźnie pracę silnika, jak za samochód za ponad 150 tys pln, można poszukac czegoś innego
ceny przeglądów duży ok 1800, mały 1000-1200, według mojej oceny przeglądy mało co dają, w moim samochodzie wykonałem przeglad za ok 1800, po 8 tys kilometrów przejazdu doszło do zatkania jednego z elementów, który podobno był sprawdzany, nie jestem skapy, moge wydawac kase odpowiednią majac droższy samochód, w tym przypadku czuję sie jakby mnei naciągano i nie wiadomo za co płacę
nadmoerne zuzycie oleju, stosowanie praktyk monopolistycznych,jak chcesz mieć najllepsza wersję z silnikiem 2,2 to musisz kupic opony RUN flat-cena kompletu to około 14tys pln, w Niemczech już nei ma takich praktyk monopolistycznych ponieważ licza sie z klientem, w Polsce uważają że jak masz kasę.... to płać, pytanie tylko za co..prestiż..niezawodność...dobrą obsługę..tego nie ma w Toyocie
nadmioertne zuzycie oleju, wykonano mi remont silnika, nic to nie dało, nadal zużywa nadmiar oleju......

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V D-4D 177KM 130kW [l/100km]

9,2