Ocena kierowcy - Toyota Verso Minivan Facelifting

Sylwek, 5 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 124KM 91kW
Rok produkcji 2014
Toyota Verso Minivan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort podrużowania i urzyteczność gadżetów, których nie chciałem/nie szukałem
Inne : brak
Patrz poprzednia moja opinia - tych dotyczących silnika 2.0 124 KM jest niewiele łatwo będzie znaleźć - Podtrzymuję to co napisałem wcześniej, w szczególności na temat "braku atermicznosci" szyb - ładnie przyciemnione ale słońce przez nie grzeje bardziej niż kiedyś w moim starym Mondeo. Dużo niewykorzystanego miejsca z przodu a jednocześnie brak schowków/pułki na smartfona - no chyba że masz niedużego i bez pokrowca - kto i po co wymyślił te wąskie boczne kieszonki na tunelu środkowym?!? gdy dookoła kierowcy jest pełno wolnego miejsca, nie mam pojęcia :( Poza tym samochód super dla Mnie i dla rodziny! Mam go 6 m-cy i w tym czasie przejechane ok. 11 000 km. W tym: 1) trasa Warszawa - Wenecja (i okolice) - Warszawa. Wyżej wymieniony wyjazd wakacyjny - średnie spalanie z całości wyjazdu - 6,5/100, 4 osoby + bagaże. 2) tygodniowy wypad na Mazury w 6 osób ! + bagaże !!! 3 dorodnych chłopów i 3 filigranowe kobietki i nikt nie narzekał na niewygodę przy trasie 300 km w jedną stronę + jazda na miejscu i 300 km w drugą. Postawione 6 foteli - jeden bagażnikowy fotel złożony i o dziwo udało się nam upakować z bagażami a były wśród nich duży namiot, 6 śpiworów, menażki(turystyczne garnki) itd. wszystko co potrzebne na biwak. Bardzo przydatne w tym momencie okazały się schowki pod podłogą bagażnika i pod nogami pasażerów 2 rzędu foteli oraz pusta przestrzeń (co jest rzadkością) pod fotelami 2 rzędu :) Jeszcze co do spalania - sama jazda po mieście sporo, auto jest ciężkie :( ale średnie spalanie z ostatnich dwóch miesięcy oscyluje na poziomie 7,3-7,4. A i jeszcze jedno, dla mnie bardzo ważne choć mocno subiektywne, moja mała ma tzw chorobę lokomocyjną, w Verso za każdym razem upomina się o odsłonięcie okna dachowego i nie narzeka na chorobę!!! Twierdzi że przy odsłoniętym dachu jest jej dużo lepiej i nie odczuwa choroby tak jak w poprzednich/innych samochodach. Czy to faktycznie jej pomaga bezpośrednio czy to reakcja na samosugestię - mam to gdzieś - widząc że dziecko jest zadowolone i nie narzeka na nudności i ból głowy w trasach teraz już wiem, że nie żałuję ani jednej wydanej na Verso złotówki :) choć mnie osobiście słońce świecące przez dach prosto mi w głowę nieco mnie irytuje :)
Czasem na parkingu na 2 biegu potrafił mi zdechnąć co nie zdarzało się w identycznych sytuacjach we wcześniejszych samochodach (a trochę ich już objeździłem). Chyba nieco brakuje mu mocy na 2-jce w stosunku do masy - trzeba bardziej pamiętać o wspomaganiu go sprzęgłem albo jeździć po parkingu na 1-nce. Już się do tego przyzwyczaiłem - uważam i nie gaśnie :)
Dawno nie odczuwałem tyle przyjemności z jazdy samochodem - i w trasie i w mieście. Przy hamowaniu czuje się masę samochodu ;-)
Karoseria OK, lakier śliczny (mieniący się różnymi odcieniami) ale bardzo bardzo miękki
Jak na taka stodołę super - a okno dachowe - fajna sprawa dla dzieci w podróży a dla mnie pod sygnalizatorami :))
Brak schowków przy kierowcy
Przeciętnie - pisałem o tym poprzedni - nic się nie zmieniło :)
super
Przy takiej kwadratowej stodole - b.dobrze a ogólnie dobrze :) Lusterka duże, samochód spory, no to szum jest przy prędkościach powyżej 110 km/h
Spalanie jak na diesla nie za niskie, poza tym brak na razie dodatkowych kosztów (odpukać w niemalowane)
Drogi w zakupie ale daje mi radość już 6-ty miesiąc wiec OKi :) aby awaryjność była jak w starych Toyotach
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 124KM 91kW [l/100km]