Ocena kierowcy - Toyota Verso Minivan

Rok produkcji 2009
Toyota Verso Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Czuję się komfortowo.
Fajnie, choć silnik nierozgrzany czasem denerwuje nierytmicznym odgłosem pracy. Elastycznośc - znacznie lepiej.
6-biegowa ,a więc pewien kłopot (przynajmniej na początku) z wybraniem przełożeń, np. z 6 na 3
Trzeba się przyzwyczaić do przodu, natomiast do tyłu chyba zawsze będzie trochę gorzej - szerokie słupki.
Wyższa jeżeli chodzi o wnętrze, natomiast bagażnik - dyskusyjna. Albo podłoga na jednym poziomie, ale mniejszy bagażnik, albo większy, ale podłoga ze \"schodkiem\". Płyta bagażnika niżej krawędzi załadowczej - zawsze to lepiej jak jest na równo.
Jeszcze nie rozgryzłem dobrze, ale trochę mnie denerwuje parowanie szyb przy wyłączonej klimatyzacji. Wychodzi na to, że musi być na okrągło.
Tutaj bez zadnych zastrzeżeń. Miejsca dużo, siedzi się wygodnie, nawet przy moim, ponadprzeciętnym wzroście.
O dziwo - mam wrażenie, że lepiej wyciszony jest diesel 2.2 Verso!!! Przez to odczucie obniżam więc na czwórkę, no i przy prędkościach znaczących (ponad 130), to cicho już nie jest)))
Zużycie paliwa fajne (średnia 6.9), ale staram się słuchać \"optimal drive\". Ceny przeglądów i napraw - tutaj nigdy tanio nie będzie.
Toyota zawsze stawia wysoką poprzeczkę sknerom takim jak ja. Jest droga, ale warto.
Na razie na kredyt, bo tylko 5 tys z haczykiem, ale odpukać na razie zero. Ten kredyt też przez wzgląd na poprzednią Toyotę.
Brak, podobnie jak w poprzednio używanej Yarisce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

6,3