Ocena kierowcy - Toyota Verso Minivan

Rok produkcji 2009
Toyota Verso Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Układ jezdny, przestrzeń i komfort
Inne : wymienione powyżej
Bezawaryjnie,żwawo,komfortowo i przestrzennie, przy rozsądnych kosztach i niewielkich wpadkach - jak na razie. Poniżej wszystko w szczegółach
Na chwilę obecną bez uwag.Silnik sprawuje się bez większych zastrzeżeń, jednak kto oczekuje sportowych wrażeń to źle trafił - ale też chyba nie po to kupuje się ten samochód.Benzyna dlatego że brak tu różnorakich "cudów", których ewentualna naprawa w dieslach kosztuje krocie.
Skrzynia biegów pracuje precyzyjnie i lekko z charakterystycznie wyczuwalnym kliknięciem.Wsteczny czasem haczy, ale że to moja kolejna toyota to też nie jestem zaskoczony.
Miałem pewne obawy co do zachowania się samochodu w zakrętach, zwłaszcza przez to, że jest sporo wyższy od Corolli E12. Jednak dzięki temu że jest szerszy i ma większy rozstaw osi, podróżowanie tym samochodem jest naprawdę przyjemne. W mieście doceni się lekko pracujące wspomaganie kierownicy.
Siedzi się wysoko, dużo przeszkleń, krótka maska, bardzo duże lusterka. Polecam czujniki cofania zwłaszcza, gdy jeździ się sporo po mieście, gdzie zaparkować nie jest łatwo.
Wszystko pod ręką, czytelne i proste w obsłudze. Czasu wymagało jedynie przyzwyczajenie się do zegarów, które tutaj umiejscowione są na środku. Bardzo przyjemny bursztynowy kolor podświetlenia urządzeń, z regulacją natężenia zegarów.
Okres wiosenny i ogrzewanie już nie potrzebne, a na klimatyzację jeszcze za wcześnie. Wszystko jednak sprawne, z jakim efektem okaże się później.
Samochód prorodzinny. Dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, a także w drugim rzędzie siedzeń. Bagażnik wystarczający dla 4 osobowej rodziny. Jazdy w ostatnim rzędzie siedzeń nie polecam - ciasno, o ile się tam w ogóle wejdzie.
Bardzo cicho w środku, z delikatnie włączoną muzyką silnik niesłyszalny.Powyżej 4 tys. obr./min. miły dla ucha warkot, który sprawia że samochód żwawo rwie do przodu.
Wszystko zależy od tego, gdzie się jeździ i jak się jeździ.Przy "zrównoważonym" obchodzeniu się z pedałem gazu oraz jazdą ok. 60/40 trasa/miasto, spalanie oscyluje ok 7,6 l./100 km. Myślę, że jest całkiem nieźle biorąc pod uwagę masę auta (1480 kg) i moc 147 KM.
Wg. mnie historia samochodu,przebieg i stan są adekwatne do ceny jego zakupu.Mam nadzieję, że nie zawiodę się na marce.
Niby nie usterka a jednak trochę drażni: 1) szybko wycierający się srebrny plastik przy hamulcu ręcznym, 2) skrzypiący podłokietnik, 3) zaginający się materiał na boczku przedniego fotela.
Brak...i niech tak pozostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]