Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 2001
Toyota Yaris I 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie :)
Jest to auto do miasta. I jako takie oceniłbym na 4. Ale ogólnie daje mu 3. Do jazdy miejskiej polecam wersje 3d, wszędzie się zmieścisz. Wg mnie auto również całkiem przyzwoite z wygladu. Jeżeli ktoś by się mnie zapytał czy warto, odpowiedziałbym \"Tak\" Świetne dla początkującego kierowcy.
Silnik pracuje dobrze, nie jest szczególnie głośno, ani też cicho. Do miasta w sam raz.
Największy minus tego auta jak dla mnie. Biegi wchodzą ciężko, przy zmianie biegu w całym aucie aż trzeszczy, może tylko trochę przesadzam. Jako plus to krótkie przełożenia.
No o jakimś szybkim pokonywaniu zakrętów nie ma mowy. Auto do miasta i tak je należy traktować. Przy prędkości około 100km/h, obowiązkowo trzymać kierownicę obiema rękami.
Jak dla mnie dobrze. Do przodu, na boki rewelacja, do tyłu słabiej, ale ogólnie jestem zadowolony.
Całe mnóstwo schowków. Jak dla mnie spory plus. Wszystko rozstawione jest całkiem intuicyjnie, choć nie doskonale. Całość sprawia wrażenie całkiem fajne. Niektórym może przeszkadzać fakt, że licznik mamy na środku, ale mi to nie przeszkadza.
Nie mam klimy, więc o tym nie napiszę. Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to w zimie przy -25, 7min jazdy i ciepełko. Szyby bardzo szybko odparowują.
172cm, jak dla mnie gitara. Z tyłu nigdy nie jechałem, ale nie słyszałem, żeby ktoś narzekał (wersja 3d)
No tu nie jest ciekawie. Powyżej 70/h juz jest nieprzyjemnie. Przy 100 bardzo nie przyjemnie, Przy 130...
Tutaj dobrze, nie mam ciężkiej stopy, także spalanie jest jakie jest. Jak tylko kupiłem, była sporo cięższa to i do 9,5l doszło w mieście.
Szukałem długo. Wydaje mi się, że wybrałem dobrze.
Ok, jak na razie żarówka do wymiany była przez półtora roku.
Jak na razie, odpukać :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]