Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 2002
Toyota Yaris I 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest zupełnie bezawaryjny
Karoseria : Jakichkolwiek oznak korozji.
Przeniesienie napędu : Bardzo ładnie działa skrzynia, w porównaniu do Peugeota 207 z 2011 roku jest o wiele płynniejsza zmiana biegów.
Na początku nie byłem przekonany do tego auta z powodu wyglądu, lecz żonie się podobał - przecież to ona miała nim jeździć. A zakup to strzał w dziesiątkę. Ważne żeby dbać o wymianę oleju co 10tys. km bo rozrząd na łańcuchu. Spalanie niskie, dynamika jazdy lepiej niż zadowalająca i do tego auto jako całość jest kompletnie bezawaryjne. Przez kilka lat użytkowania wymieniłem kilka drobnych części w przednim zawieszeniu, tarcze i klocki, akumulator może jeszcze by się coś znalazło, lecz to też drobne rzeczy. Karoseria 5+ nie mam żadnych problemów z korozją. To moje drugie auto z Włoch i drugie z którego jestem tak bardzo zadowolony ( żona zresztą też).
Bardzo wysoka kultura pracy, usterek brak, jest naprawdę dynamiczny i oszczędny. Spalanie 6-6.5 l gazu to żadne wyzwanie przy oszczędnej jeździe. Przy bardziej dynamicznej 7 l.
Układ przeniesienia napędu bez zastrzeżeń. Zawsze wbija się ten bieg który się chce i do tego przy zmianie tych biegów ma się wrażenie, że ona poprostu dobrze chodzi, tak jak w maśle zatopiona :D.
Chciałem dać 4 gwiazdki, ale nie mam za co tej jednej odjąć. Pewnie się prowadzi, zawieszenie jest trwałe więc i za co odejmować.
Mój egzemplarz jest z Włoch i do tego bezwypadkowy więc może przez to nie mam żadnych problemów z podwoziem i nadwoziem.
Duże szyby i przez to świetna widoczność we wszystkie strony.
Bez zarzutu
Świetne ogrzewanie w zimie i zupełnie zadowalająca wydajność klimy. Oceniam oczywiście adekwatnie do klasy auta. Coroczna wymiana filtrów i działa bez problemów.
Bez zastrzeżeń.
Przy wyższych prędkościach odzywa się uszczelka przy drzwiach kierowcy. Ale to grubo powyżej 100km/h.
Coś mi się wydaje że takich aut już niestety nie robią. Jest kompletnie bezawaryjny. Tylko bieżące rzeczy eksploatacyjne, filtry, oleje, świece, drobnostki przy zawieszeniu przednim bo tył to bezobsługowa belka. I do tego mało pali.
Za sam święty spokój już warto było zapłacić.
W moim przypadku brak nieprzewidzianych wydatków w okresie 4 lat.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]