Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

www.toyotac.prv.pl, 21 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 2002
Toyota Yaris I 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
toyota trafiła w 10. "małe duże auto" z super osiągami i małym spalaniem - doskonałe, do tego najbezpieczniejsze w swojej klasie. Daje 5+.
prawdziwy pocisk, wkręca się na wysokie obroty jak rajdówka przy czym jest bardzo elastyczny, do tego na piątce można jechać 40 km/h i przy przyspieszaniu auto się nie
długie biegi co bardzo lubię, czasem
jeszcze tak na dobrą sprawę nie sprawdziłem go przy szybkiej jeździe, ale z pierwszych obserwacji ok
widoczność bez zarzutu, rewelacyjne lusterka boczne
bardzo niewygodne fotele, nie trzymają na zakrętach, do tego dochodzi fatalny mechanizm składania foteli przednich (3D), i trochę nieczytelny wyświetlacz zwłaszcza jeśli chodzi o obroty silnika, reszta zdecydowanie w porządku, najlepszym patentem jest przesuwana tylna kanapa
autko nagrzewa się błyskawicznie, tak samo jak odparowuje, dla mnie ideał
w pięć osób jedzie się naprawde wygodnie, kierowca czuje się jakby jechał miniwanem (w dobrym tego słowa znaczeniu) i bez problemu dał bym nawet
do 110 km/h jest cicho, powyżej zaczyna się słyszeć huk silnika (który mi osobiście odpowiada), ale przy dłuższej jeździe może być uciążliwy, powyżej 140 nie jechalem
na razie w mieście i to w zimie przy często uruchamianym silniku na zimno 6,7 l !!!!!!!!!!! Przy tej mocy to rezultat doskonały, ciekawe jak bedzie w lecie... W trasie ok 6 litrów (nie schodzilem ponizej 110 km/h) czyli raczej pozytywnie! Jeszcze nie serwisowałem bo ma dopiero 1000 km i dwa tygodnie
jak na samochód za 39.000 zł (37.600 + lakier 1400 zł) Dosyć ubogie wyposażenie (2xpoduszka, radio z RDS, wspomaganie, skórzana kierownica i gałka zmiany biegów, komputer pokładowy i jakieś pierdółki), ale za to 3 lata gwarancji, szczerze mówiąc dodaliby jeszcze el. szyby i central z pilotem i byłbym zadowolony. Jednak i tak bym kupił jeszcze raz ten samochód. aha jeszcze dostałem blokade skrzyni biegów od dealera.
jeszcze nic :P
jeszcze nic i mam nadzieje ze nic, po to kupilem toyote :)
Toyota Yaris I