Ocena kierowcy - Toyota Yaris I

Yaris ts - miejski gokart, 7 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 2005
Toyota Yaris I 1.5 i 16V 106KM 78kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Yaris ts, nazywany miejskim gokartem, to prawdziwy pocisk małego kalibru. Sprawdza się zarówno na krętych lokalnych drogach jak i w ruchu miejskim. Jest szybki, zwinny i bardzo dobrze trzyma się drogi. Niestety promień skrętu ma jak Dar Pomorza, co daje sie odczuć na parkingu. Na trasie wypada troche gorzej ale tylko z powodu pozycji za kierownicą- siedzi sie jak na krześle i jest mało miejsca, wiec 5godzin za kołkiem to już dla mnie męka. Jestem w posiadaniu dwóch egzemplaży Yaris ts 5d i Yaris verso 1.5, wszystkie z 2005 roku i każdy oceniam mechanicznie na 4,9/5. Nie zawiodły mnie ani razu, a wbrew obiegowym opiniom, że japończyki gniją, na moim nie ma śladu rudej (poza verso ale ten akurat ma ciężki żywot).
Żadnych zastrzeżeń. Jak sie rozgrzeje to na jałowym biegu go nie słychać. Co 10000km zmieniam filtr i olej i nic poza tym. Jak na 200000 przebiegu, to chodzi jak nowy.
Skrzynia ma dwa mankamenty. Pierwszy, to brak 6 biegu, co nie jest problemem póki nie wyjedziemy w trasę. Drugi, to synchronizacja biegów. Ciężko jest wbić bieg szybkim ruchem po przekątnej, z 2/3 lub 4/5. Często kończy sie to daniem skrzyni po zębach.
Zawieszenie bez zastrzeżeń. Nic nie stuka, nic nie puka.
Niska przednia szyba troche utrudnia widoczność, gdy stoisz pierwszy na światłach.
Wszystko pod ręką i z wygodnym dostępem. Nawet wyświetlacz umiejscowiony centralnie uznałem ostatecznie za świetny pomysł, choć przyzwyczajenie sie zajęło mi ponad pół roku.
Klima daje radę do 35 stopni, na szczęście rzadko jest cieplej. Ogrzewanie zaczyna działać dość szybko. Po 3 min od uruchomienia silnika, w aucie robi sie gorąco.
Jeśli masz więcej niż 180cm wzrostu, to bedzie ci raczej niewygodnie. Kanapa z tylu ma regulację i mozna ją odsunąć zwiększając miejsce na nogi dla pasażerów kosztem miejsca w bagażniku. 4 dorosłe osoby pojadą, ale raczej bez komfortu.
Samo auto jest dość ciche jednak gdy silnik przekracza 3500 obr/min zaczyna byc głośno, a powyżej 5000 trzeba do siebie krzyczeć.
Żadnych napraw, tylko wymiany eksploatacyjne, hamulce, filtry, oleje itp. Koszty czesci tez niewielkie.
Kosztuje więcej niż konkurencyjne modele, ale jest niezawodny.
Brak.
Brak.