Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 3d

Marsol, 13 lat temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2006
Toyota Yaris II Hatchback 3d 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Jak na silnik o tak małej pojemności 1.3 l /86km/- całkiem nieźle. Przyspiesza dopiero po osiągnięciu 3 tyś. obrotów - jak to japończyk. Ciesze się że nie kupiłem 1 litra podobno tragedia
Biegi wchodzą precyzyjnie - nie mam z nimi żadnych problemów pod warunkiem że dobrze wysprzęglisz inaczej haczy. Brakuje 6-go biegu przy wyższych prędkościach- cóż autko miejskie
Całkiem nieźle, ale jest twardy, podskakuje na nierównościach. Trzeba koniecznie pilnować ciśnienia w kołach i tu ciekawostka przy 15\" feldze potrzebuje 2,4 atm. trochę dużo.
Do przodu super, na boki też. Tył tragedia mimo że mały trzeba zamontować czujniki cofania szczególnie przy manewrach w mieście. Wysoka pozycja za kierownicą.
Nie podoba mi sie układ zegarów na środkowej konsoli
nie najgorzej.
jako że to samochód na dojazdy do pracy dla 1 osoby bardzo dobrze. Miejsca na nogi wystarczajacą, wysoko dach także osoba mająca nawet z 190cm spokojnie się zmieści, duże drzwi /sam. 3 drzwiowy/ trochę utrudnia wysiadanie przy zatłoczonym parkingu.
kiepskie wyciszenie wnętrza. Powyżej 3,5 tyś. obrotów słychac silnik, brak nadkoli z tyłu/po zamontowaniu nie orginalnych - fabrycznych brak - toyota nie produkuje ------duzo lepiej/ Podsumowują jest głośno ale do wytrzymania - w tej klasie pewnie to standard.
Co do zużycia paliwa troche się rozczarowałem. Sam. eksploatowany głównie w mieście i przy tej pojemności /1.3 l/ myślałem że będzie 7 l/100km niestety według. komp. zużywa 8,3 l/100km. - jeżeli wierzyć komputerowi pokładowemu uważam że to dużo. W eksploatacji jest tani / przegląd tzn. olej silnikowy , filtry wszystkie, świece, przesmarowanie hamulców itp.. - 500,00zł./ Tarcze hamulcowe przód, klocki z wymianą -700,00 zł./zamienniki BREMBO/
Nie wiem za krótko go eksploatuje. Jak na razie ok
Nie wiem za krótko go eksploatuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 69KM 51kW [l/100km]

7,3