Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 3d

Marek Zielarski, 11 miesięcy temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2006
Toyota Yaris II Hatchback 3d 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Fajne autko. Nie spodziewałem się że w środku jest tyle miejsca biorąc pod uwagę wielkość tego wozidełka. Fotele choć mają już swoje lata mogą być-jak na razie plecy nie bolą nawet jak się trafiły dluższe wyjazdy. Silnik ma niby 69 koni, ale nie powala. Do spokojnej jazdy zupełnie wystarcza. Spalanie bardzo niskie-średnie wychodzi między 4,7 a 5. Nie sugeruję się komputerem (który pokazuje jeszcze mniej o ok. 0,3l ) tylko tankuję do pełna i obliczam z przejechanych kilometrów. Na trasie jadąc spokojnie 80-90 można osiągnąć spalanie w granicach 4 l. Dodam jeszcze że 80 % mojej jazdy to trasa-dojeżdżam nim do pracy oddalonej o prawie 30km.Auto mam ponad dwa lata, przekechałem nim prawie 50 tys. i w tym czasie wymieniłem klocki i łożysko z piastą z tyłu. No ale to są zwykłe elementy eksploatacyjne.
W zasadzie bardziej by pasowalo 3,5 gwiazdki, ale dodatkowa połówka za niskie spalanie i bezawaryjność.
Pięknie chodzi, od czasu do czasu tylko zdarza się że muszę "przeładować" wsteczny.
Dobrze się prowadzi, fajnie wchodzi w zakręty. Jeżdżąc po kiepskich drogach jeszcze nic nie stuka, nic nie puka. Przeglądy przechodzi bez problemu.
Mam rocznik 2006, sprzed liftingu i zero rdzy. Gdzieś czytałem że właśnie auta przed liftem były lepiej zabezpieczone przed korozją co by się sprawdzało bo kumpel z pracy ma 2009 rocznik i rude nalotu na krawędzi drzwi i przedniej części progu.
Dla mnie wystarczająca, może nie widać przodu, ale to normalne teraz. Trochę przeszkadzają przednie słupki -są dosyć szerokie i przed pasami trzeba uważać żeby zobaczyć wchodzącego pieszego-zasłaniają jednak i trzeba się wychylić.
Idealnie. Masa schowków a do tego jakby było mało i ktoś nie wiedział to jest jeszcze szuflada pod siedzeniem pasażera.
Szybko grzeje w zimę i dobrze chłodzi latem. Założone 5 gwiazdek.
Dużo miejsca dla wszystkich.
Jak już silnik się rozgrzeje to przy 90-100 km/h tylko szum wiatru. Przy wyższych prędkościach silnik jest słyszalny ale nie tak żeby przeszkadzał. Znajomy który ma silnik 1.3 mówił że u niego głośno jest.
Nie za wiele robiłem przy tym aucie, spalanie niskie więc nie ma wyjścia- 5 gwiazdek.
Auta bardzo dobre, ale ceny używanych to jakaś paranoja. Dużo droższe od innych z tego samego rocznika,a wiadomo że nie zawsze trafi się zadbany i sprawny egzemplarz. Za drogie.
Nic się nie dzieje - i dobrze.
Żadnych uwag-oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 69KM 51kW [l/100km]

Toyota Yaris II Hatchback 3d