Ocena kierowcy - UAZ 469

waldc, 19 lat temu
Rok produkcji 1984
UAZ 469 2.45 75KM 55kW 1973-1985 - Oceń swoje auto
auto robiłem osobiście od podstaw, blachy,lakier,elektrykę ,silnik,hamulce i inne naprawy.Ma zmienioną sylwetkę,lakier metalik,nową plandekę,klatkę,kangura,dlatego nie mam na razie problemu z awariami.Używam go do polowania i rekreacji , nie jeżdże w ciężkim terenie. moja opinia o nim jest pozytywna,jest to samochód wojskowy,spartański,dzielny bo otaki mi chodziło.jest OK.
mój jest w dobrym stanie , wolne obroty równe , dobra praca w całym zakresie obrotów, bardzo elastyczny, max. moment przy dośc niskich obrotach.Jeżdżę tylko na LPG.
biegi wchodzą nie tak źle, ale z górki wyskakuje trójka , nie zawsze włącza światło wstecznego przy nowym czujniku.
z mostami nie miałem problemu,choć są głośne ,hamulce wymagają dość często regulacji.
siedzi się wysoko i wszystko widać,problemy są przy cofaniu ale mój nie ma szyby z tyłu bo mu dorabiałem plandekę o innym kształcie niż oryginalna.
lewarek biegów długi i wygodny, pozostałe też sięga się dobrze,dobry dostęp do hamulca recznego.Pedały dla mnie wygodnie umieszczone ,inną sprawą jest ich twardość.
wentylacja to jest dobra szczególnie przez nieszczelności ,ogrzewanie działa nieźle ale przy tych nieszczelnościach jego skutecznośc jest nikła.
dość miejsca z przodu i z tyłu.
wyciszenia nie ma żadnego , ale przecież to samochód wojskowy a nie bulwarówka.
nie jest to niestety samochód ekonomiczny , mój pali 16/100km LPG przy spokojnej jeździe po asfalcie i w lekkim terenie .
swojego Uaza robiłem sam od podstaw i solidnie więc nie mam problemu z usterkami .
nie miałem większych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.45 75KM 55kW [l/100km]