Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Adam, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Pali mało, jeździ dynamicznie, dobrze rozwija moc, nie ma dziury w obrotach jak niektóre silnik 16 V
Jeździ niezawodnie, w miarę szybko (jak na silnik 1.4), można pokonywać nim długie trasy bez zbytniego zmęczenia. Ceny części i usług w ASO - księżycowe, dobra dostępność części poza serwisami - ceny bardziej realne. Może rzeczywiście kiedyś VW produkował lepsze samochody, ale ekonomia ma swoje prawa i to ona rządzi nawet w motoryzacji.
Jeden z lepszych silników w tej klasie pojemności. Elastyczny, niezbyt hałaśliwy, to juz drugi mój Golf z tym silnikiem.
Jak dla mnie biegi przełącza się znakomicie, w innych samochodach które miałem (Corsa B i C, Punto 1 i 2, Fiesta 1.25, Fiat CC) było gorzej. Trochę krótsze przełożenia niż w Golfie IV z tym samym silnikiem.
Pewne prowadzenie, im bardziej załadowany tym lepiej trzyma się drogi.
Wszystkie elementy obsługi na swoim miejscu, wyłączniki pod kierownicą bez dodatkowych funkcji - duży plus, kokpit nie przeładowany ilością przycisków.
Jak na auto bez klimy wentylacja niezła, ogrzewanie bardzo dobre, szybko się nagrzewa
Dużo miejsca, mam 200 cm wzrostu, po 1000 km za kółkiem nic nie boli. Jak dla trzy osobowej rodziny miejsca pod dostatkiem
Golf IV 1.4 był cichszy.
Oszczędny i tyle.
Samochód dosyć drogi (obecne promocje podniosły atrakcyjność modelu), prócz klimatyzacji ma wszystko.
Choroby wieku dziecięcego, moje auto jest z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Odklejające się uszczelki drzwi - wymienione i jest w porządku. Serwis nie potrafił zamontować radia? Dopiero po czasie się nauczyli.
Nie wystąpiły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 75KM 55kW [l/100km]