Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : o dziwo ruda się go nie ima, ale jak przytarłem i musiałem polakierować to i tak wyskoczyła (ale to moja wina)
Układ elektryczny : O dziwo pomimo 13 lat na karku w tym aucie tylko jakieś pierdoły zawodziły i odtwarzacz CD ogólnie in plus
Silnik : Głowica, pompowtrysk, turbina- padły inne drobne usterki znośne, ale i tak kosztują Co chwila świeci się Check engine
Zawieszenie : Szybko się eksploatuje
Układ hamulcowy : Szału nie ma mimo zamontowania tarcz i klocków z górnej półki oraz opon premium. Poza tym awaria pompy Vacum.
Generaline auto robi bardzo dobre wrażenie - niestety tylko pierwsze. Poza psującymi się na potęgę wtryskami, to przez 5 lat musiałem zrobić: Uszczelka pod głowicą + PĘKNIĘTA głowica, turbina (przeładowana i zapchane łopatki geometrii) - koszt łączny samych tych napraw to jakieś 4-5 tys. o pozostałych rzeczach typowo eksploatacyjnych nie będę wspominał, ale one również kosztują. Przez ten czas auto kosztowała mnie ponad połowę tego ile za nie dałem, a nie daje tyle radości ile można by było oczekiwać po pierwszym wrażeniu. Komfort znośny (o ile podróż jest maksymalnie do 300-400km - później mordęga), skrzynia dobrze chodzi, ale już po 200 tys. km zaczyna w niej jakaś zębatka szumieć i pewnie wnet polegnie. Miał być dobry wół roboczy a wyszła skarbonka bez dna. Porównując z wcześniejszymi autami jakie miałem (Daewoo Espero i Kia Rio II) NA PEWNO NIE KUPIŁBYM PONOWNIE AUTA Z TYM KONKRETNYM SILNIKIEM. Przy zmianie auta unikajcie proszę was tego silnika - oszczędzicie sobie nerwów i zdrowia. Następnym wyborem będzie zdecydowanie coś spoza grupy VAG.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

5,7