Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta V

golf@pro.wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Jetta V 2.0 TDI-CR 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 TDI CR - doskonale pasuje do tego auta!
Karoseria : Rdzewienie tylnej klapy w okolicy podświetlenia tablicy rejestracyjnej.
Inne : Usterką (i to poważną) jest standard obsługi i jakość autoryzowanych seriwsów VW!!! Duże rozczarowanie...
Komfortowy, zgrabny samochód. Polecam.
Porównując z poprzednim 2.0 TDI silnik w Jetta wyposażony w CR działa doskonale. Oczywiście na zimo i od razu po odpaleniu nie ma wątpliwości, że silnik zasilany jest ropą ale po nabraniu temperatury pracuje jak benzyna. Elastyczność bardzo dobra. Jadąc 70-80 km/h na 6stym biegu nie ma potrzeby redukować przed wyprzedzaniem.
Skrzynia 6-ciobiegowa działa tak samo dobrze jak w pozostałych autach z grupy VW. Bardzo precyzyjna i przyjemna w obsłudze.
Układ jezdny bardzo dobrze tłumi nierówności umiarkowane i \"małe\". Auto raczej twarde niż komfortowe ale cudów nie ma i na polskich drogach tylko pneumatyczne zawieszenie sprawdzają się lepiej. Po każdej zimie, kiedy ilość dziur na drogach drastycznie wzrasta nie trzeba długo czekać zanim zacznie coś pukać i stukać...
Do przodu i w bok jest ok. Tył - jak w sedanie - można nie wyczuć czy za chwilę odbijemy się na parkingu od czyjegoś zderzaka.
VW w każdym calu. Wszystko pod ręką i tam gdzie powinno być. Zero zastrzeżeń.
Auto wyposażone jest w Climatronic dwustrefowy. Używany zarówno w lecie jak i zimie. W trybie auto obywa się bez zbędnych przeciągów - zarówno ogrzewanie jak i chłodzenie przebiega sprawnie. Auto potrzebuje zaledwie kilku minut na osiągnięcie żądanej temperatury. Warto dopłacić do klimatyzacji automatycznej, bo oszczędza nam sporo pracy przy \"kręceniu\" manualem. Dodatkowo do mojego egzemplarza zamówiłem podgrzewane fotele - coś niesamowitego podczas zimy!
Typowy kompakt - bez fajerwerków. Przestrzeni jest akurat ale nie można mówić, że auto jest przestronne. Z tyłu kanapa nadaje się tylko dla dwóch pasażerów - będą podróżować komfortowo - troje tylko na krótkiej trasie przeżyje.
Silnik jest wyciszony bardzo dobrze. Problemem hałas przy wyższych prędkościach (od 140 km/h) powodowany oporami powietrza.
Zużycie paliwa rewelacyjne. Użytkuję również Octavię 1.9 TDI i widzę ogromną różnicę. Mimo gorszych osiągów i mniejszej pojemności Octavia pali o wiele więcej. Jetta średnio zadowala się 5.5 l/100 km W trasie spokojnie można zejść poniżej 5 l/100 km
Jest dobrze ale auto kosztowało mnie 105.000 pln więc sporo jak za tę klasę. Na plus przemawia to, że wybrałem większość oferowanych dodatków (poza skórą i nawigacją)
Przeciętnie, ponieważ nękają mnie drobiazgi, które często dają o sobie znać: skrzypiący fotel pasażera i niemiłosierne trzeszczenie w górnej części deski rozdzielczej - przy określonych prędkościach. Wiem, że to nie Audi ale nie powinno to się zdarzać w dwuletnim aucie.
Auto nigdy nie zatrzymało się na drodze. Podbramkową sytuacją było tylko zamarznięcie wlewu paliwa - trzeba było mocno się namęczyć przed tankowaniem. Uwaga! W aucie zaczęła rdzewieć tylna klapa w miejscu gdzie znajduje się podświetlanie tylnej tablicy rejestracyjnej - podobno bardzo często spotykane zjawisko w Jettcie i Passacie!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR 140KM 103kW [l/100km]

5,4