Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta V

kuba, 18 lat temu
Silnik 2.0 TDI-CR 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Jetta V 2.0 TDI-CR 140KM 103kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Hm, raczej przeciętnie/dobrze. Chyba nie kupię już VW, napewno nie nowy. Podejrzewam że następny samochó będzie japoński.
Dobry silnik, dosyć elastyczny, szczególnie przy większych prędkościach i przy wyprzedzaniu. Spokojnie można przyspieszać (na 5 a nawet 6 biegu) do 140 km/h i wyprzedzać bezpiecznie inne samochody. W jeździe miejskiej też elastyczny, jednakże ze względu na fakt że to diesel, delikatna jazda jest wiele pryjemniejsza, no i oszczędna
Biegi wchodzą bez problemu w swoje miejsca, może jedyni przy włączaniu 6 przełożenia trzeba użyć nieco więcej prezyzji (żeby nie zredukować na 4 bieg) - ale może tak powinno właśnie być.
Całkiem fajnie trzyma się drogi, ale mam wrażenie że Focus robi to lepiej.
z przodu i z boków bardzo dobrze ... gorzej z tyłem ale tu pomagają czujniki parkowania. Słaba widoczność z tyłu to chyba cecha wszystkich większych samochodów, więc nie jest to dla mnie wadą.
Wszystko na swoim miejscu, mało przycisków, intuicyjna regulacja większości urządzeń.
bez zarzutów.
dużo miejsca i z przodu i z tyłu.
Może być znacznie lepiej. Silnik za słabo wyciszony, .... Mam wrażenie że w kabinie jest znacznie ciszej na trasie, na 5,6 biegu niż w mieście, szczególnie przy ruszaniu i przyspieszaniu warczy ....
Pali mało ... naprawdę mało jak na taki silnik. za 100 zł przy jeździe średnio ekonomicznej przejeżdzam 400-450 km (czyli około 6-6,5 litra na sto km.)
Źle ... Za tę cenę ... 91 tys zł za samochód z pełnym wyposarzeniem (bez skóry) ... Miała być niewielka limuzyna o sportowym zacięciu ... Samochód owszem jest żwawy i wygodny ale wykonanie i wykończenie budzi wiele życzeń.
Myślałem że VW to niemiecka precycja .. Za tę cenę ... można oczekiwać więcej ... Po dwóch tysiącach km, trzeszczy i skrzypi fotel kierowcy (w tym tygodniu już 3 raz będę się z tym udawał do serwisu). Opróćz tego bardzo głośno zaczęły działać wycieraczki ..
Jak narazie brak, ale to tylko 2000 przejechne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI-CR 140KM 103kW [l/100km]

6,1