Ocena kierowcy - Volkswagen LT II

Silnik 2.5 TD 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen LT II 2.5 TD 109KM 80kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : niskie spalanie
Najbardziej cieszy mnie niskie zużycie paliwa. Średnio 8,8l, wersja wysoka, długość średnia. 3/4 trasa, 1/4 miasto. W zasadzie bezawaryjny, poza turbiną tylko drobne bieżące naprawy. Dla nie powinien mieć szerokość poprzedniego LTka. Zyskałaby na tym przestrzeń ładunkowa i przestronność kabiny. Poprzednia wersja była bezkonkurencyjna, nikt takiej nie robił, szkoda, że Volkswagen tego nie kontynuuje. Paka powinna być bardziej prostokątna, nie może się zawężać u góry. Ogólnie bardzo dobrze, ale tylko w tej wersji. Craftera na pewno nie kupię.
poprawna praca, umiarkowany apetyt na paliwo, niezła elastyczność zwłaszcza na czwórce i piątce
bez uwag, poprawnie wybiera
mimo przebiegu 240 tys nie było poważniejszych napraw, jedynie jakieś drobiazgi, których nie pamiętam
wentylacja dobra, ogrzewanie to porażka, albo zimno albo gorąco. W trasie można to jeszcze jakoś ustawić, ale przy każdym zwolnieniu w środku robi się chłodno. W mieście musi być dmuchawa przynajmniej na dwójce, więc w środku oddychamy spalinami sąsiadów. A i tak trzeba cały czas regulować temperaturę. miałem poprzednią wersję LTka, było dokładnie to samo. Projektantom Volkswagena polecałbym kilkumiesięczną praktykę np w pracowni Transita.
Dla mnie ciasno. Parę lat jeździłem poprzednią wersją. Szeroka kabina, dużo miejsca na nogi i dla pasażerów. Było gdzie położyć rzeczy w trasie. Tu nie ma nawet gdzie położyć termosu, bo leci przy każdym hamowaniu. Często jeżdżę w trasy i śpię w kabinie, nie mowy o wyprostowaniu nóg. W poprzedniej wersji osoba 190 bez problemu się wyciągała.Brak uchwytu na napoje!!! To niedopuszczalne!!!. Za to pasażer bez problemu może sobie skorzystać z wgłębienia w półeczce po otwarciu schowka. A kierowca musi się zatrzymać, żeby bezpiecznie sobie nalać kawki z termosa.
Średnie zużycie zmierzone na 70 tys km (wszystko notuję) to 8,8 l/100 km. W tym jakieś 1/4 miasto, 3/4 trasa. Przeglądy robione w fachowym serwisie, ale nie w ASO, cena umiarkowana. Trochę droga jest wymiana paska rozrządu, robiłem dwa razy, płaciłem 2400 - 2600 zł.
Cena jak zwykle, nigdy nie będzie dobra. LTek nigdy nie był tani w porównaniu z konkurencją, ale walorami też góruje.
Przejechałem 100 tys, poza żarówkami nic nie robiłem. Wymiana żarówki to problem, zwłaszcza w nocy.
Poprzedni właściciel (w Niemczech) wymieniał turbinę, nie wiem dlaczego. Ja też miałem problem, wyłączała się i wchodziła w tryb awaryjny. Metodą prób eliminowaliśmy wszystkie możliwe przyczyny i gdy już tylko została wymiana, zmniejszyli ciśnienie doładowania. Chodzi do dziś bezproblemowo, przejechałem od tamtej pory ok 40 tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 109KM 80kW [l/100km]

8,8