Ocena kierowcy - Volkswagen Passat CC

Kruchy_Tom, 11 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Passat CC 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Piękny samochód (co w przypadku vw nie jest standardem), świetny stosunek jakość/cena, silnik
Dzięki zastosowaniu kompresora oraz turbo vw uzyskał dość wysoki a zarazem wypłaszczony moment obrotowy, dzięki czemu ta niewielka jednostka naprawdę sprawnie rusza ten samochód. Silnik działa cicho i ma przyjemny dźwięk powyżej 4 500 obrotów. Jeździłem również 2.0 tdi 143km i stwierdzam że najmniejsza benzyna sprawdza się w tym samochodzie zdecydowanie lepiej.
zawieszenie tego samochodu jest skonfigurowane dość twardo, auto dzięki temu pewnie się prowadzi w zakrętach. Dodatkową pewność gwarantuje ogumienie 235/40/18. Przekłada się to negatywnie na komfort podróżowania na polskich drogach. Trwałość zawieszenia jak dla mnie na razie ok - 92k i dot ej pory wszystko z pierwszego montażu.
niska szyba przednia (brak panoramy) to ogromny problem dla wysokich kierowców podczas jazdy po mieście (nie widać świateł). Bardzo mała tylna szyba oraz jej wysokie położenie sprawa że nie widzimy rejestracji pojazdów jadących za nami. Sytuację ratują duże lusterka boczne oraz systemy parkowania.
Nie można niczego zarzucić. Po 1000 km znasz samochód jak własną kieszeń.
Jak dla mnie za słabe ogrzewanie przedniej szyby, działa sprawnie jedynie z włączoną klimatyzacją. Poza tym ok
Z przodu dużo miejsca. Mam ponad 190cm wzrostu i jestem w stanie zając naprawdę wygodną pozycję za kierownicą. Z tyłu (jeżeli kogoś to interesuje) mało miejsca na głowę dla wysokich pasażerów, za to mocno profilowana tylna kanapa jest naprawdę wygodna.
Polecam silnik benzynowy
kilka ostatnich lat jeździłem dieslem, więc musiałem się przestawić na częstsze wizyty na stacji paliw. Jednak średnia na poziomie 10 litrów jest naprawdę zadowalająca.
jak na razie brak przygód.
jak na razie brak przygód, warto jednak kontrolować poziom oleju i czasem dolać co nieco:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

9,3