Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine Facelifting

Dawid M, 3 miesiące temu
Silnik 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Volkswagen Passat B8 Limousine Facelifting 1.5 TSI EVO 150KM 110kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Korzystałem z Passata przez prawie 3 lata, niedługo zmieniam auto na inne. Wiadomo, że 150 KM nie będzie kosmosem dla samochodu o takich gabarytach, natomiast auto jest dość sprawne i przyjemnie się nim jeździ - szczególnie na autostradach i eskach. W czasie użytkowania miałem jedynie problem z jedną kontrolką oleju - wskazywała zbyt niski poziom oleju niezgodnie z tym, co pokazywał bagnet. Czasami miałem też problem z czujkami ciśnienia w oponach, które po wymianie opon pokazywały utratę powietrza, również niezgodnie z prawdą. Poza tym auto jest naprawdę niezłe, szkoda, że to ostatni Passat w "limuzynie".
Bardzo dobry silnik TSI, bez problemów i bez awarii. Przyspieszenie w tej kategorii pojazdów nie powala, natomiast wynika to raczej z samego balansu KM/kg masy własnej.
Niekiedy jest problem z wrzuceniem wstecznego i 1, trzeba odciągnąć na N i wrzucić ponownie bieg. Nieco frustrująca.
Bardzo przyjemne i responsywne, jak na swoje rozmiary auto - w mojej opinii dużo przyjemniejsze niż Insignia.
Brak problemów, ale po 3 latach użytkowania nie powinny też takie wystąpić - auto przechowywane na zewnątrz, poza garażem.
Bardzo dobra widoczność w aucie, można się ewentualnie przyczepić tylnej szyby, która nie ma wycieraczki i czasami to przeszkadza.
Fajnie się sprawdza w dłuższych trasach, auto nie jest męczące. Nie wiem czy jest to odpowiednia kategoria, natomiast 'ekopowiadomienia', które notorycznie wyskakują bywają męczące - na szczęście można je wyłączyć.
Samochód nada się do tego, aby w cywilizowanych warunkach przewieźć 4 osoby na dłuższej trasie. Nie testowałem go z fotelikiem. Miejsca jest sporo.
Wyciszenie w mojej opinii dość przeciętne. Szczególnie na autostradzie. Przy 200 km/h ledwo słychać radio :D
Bardzo zaskoczyła mnie niewielka ilość spalanego paliwa, które w porównaniu nawet do Kii Cee'd, którą jeździłem tymczasowo i Renault Megane, którą użytkowałem przez rok wypada bardzo dobrze. Silnik jest ekonomiczny. Raz dolewałem oleju.
Ciężko mi to ocenić. Auto brałem w leasingu na służbowe i po uzyskaniu rabatu było w bardzo fajnej wycenie. Natomiast w porównaniu do aut w segmencie powiedziałbym, że było dość sprawiedliwie wycenione nawet przed tym rabatem.
W czasie 3 lat użytkowania miałem jedynie problem z jedną kontrolką oleju - wskazywała zbyt niski poziom oleju niezgodnie z tym, co pokazywał bagnet. Czasami miałem też problem z czujkami ciśnienia w oponach, które po wymianie opon pokazywały utratę powietrza, również niezgodnie z prawdą.
Brak poważnych usterek w czasie mojego użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]

10,8