Ocena kierowcy - Volkswagen Phaeton

jacek, 5 lat temu
Silnik 3.0 TDI 225KM 165kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Phaeton 3.0 TDI 225KM 165kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
niesamowite auto. przesiadłem się z A6 - to jak z tramwaju przejść do ekspresu. Auto niesamowicie ciche, dynamiczne, w środku dużo przestrzeni, świetne wykończenie szczegółów, prowadzi się prosto, płynie po drodze, nierówności na drodze prawie niewyczuwalne. Z wad wskażę tylko na spalanie - auto ważące 2300 kg musi swoje wziąć - i bierze. Na krótkich trasach 10-11 l (w A6 było 6-7 l), w trasie na 200 km udało mi się kilka razy zejść do 7,2 l - więcej nie chciał odpuścić. Ale nie żałuję. Auto jest czułe na olej, wymieniłem wszystkie wtryski (po 450 / szt) i w drogę ! Wakacje tuż tuż :)
auto ma doskonałe wyciszenie od silnika, prawie go nie słychać,
bez zarzutów
auto doskonale trzyma się jezdni (koła 17'), niesamowity komfort jazdy
tu trochę lipa, ale nie sama karoseria jest problemem, ale aluminiowe wstawki wszędzie w aucie. Alu się utlenia i wszędzie zaczynają wychodzić te szpetne bąble, z którymi nie wiadomo co zrobić
przydałaby się kamera cofania
tu prawie maks, chociaż odczuwam pewien niedosyt w związku z niezbyt dużą wypukłością w siedzeniu na lordozę lędźwiową - po wysunięciu w fotelu poduchy lędźwiowej ma maksa, potrzebowałbym jeszcze większy zakres tego wybrzuszenia
tu zdecydowanie maks - silne ogrzewanie / chłodzenie osobno na tył i przód, bajka
jak w ciężarówce - miejsca baaardzo dużo
maks, a mawet ocena celująca - wg mnie to chyba główny atut tego auta
po przesiadce z auta mniejszego to musiał być szok. To jest zdecydowanie auto na trasę, nie na miasto.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI 225KM 165kW [l/100km]

10,1