Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Adrian, 19 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Polo III Hatchback 1.0 45KM 33kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Wszystko byłoby super gdyby nie ten silnik. Idealny samochodzik dla młodych ludzi bez sportowych aspiracji. Ważne żeby był zadbany... Bardzo bezpieczny, w crash-testach wyszedł bardzo dobrze, a do tego 2xpoduszka powietrzna i ABS - naprawdę uspokaja kierowcę.
Stanowczo za słaby silnik do tego auta. Niewiele lepszy od Cinquecento 900. Nowszy silnik 999ccm jest duuużo lepszy. Ten to porażka.
Prawie brak zastrzeżeń, biegi wchodzą wzorowo. Źle zestrojone przełożenie V biegu (3800obr/min przy 100km/h), zatem jazda powyżej 100 jest uciążliwa ze względu na wysoki hałas.
Bardzo dobry komfort, prowadzenie też bez zastrzeżeń. TYLKO ZE WSPOMAGANIEM!!! Bez wspomagania w mieście tylko dla facetów i silnych kobiet!
Wypukłe boki przeszkadzają w luisterkach bocznych i jakoś nie mogę wyczuć tyłu podczas cofania. Poza tym widoczność idealna.
Prawdziwie niemieckie autko: wszystko na swoim miejscu, pod ręką.
Nie mogę narzekać na ogrzewanie, latem przydaje się szyberdach. Chyba, że ktoś ma klimę...
Dużo miejsca (przynajmniej z przodu, ale co mnie obchodzi tył:))
Wyciszenie jest całkiem ok, tylko ten silnik powyżej 100km/h... wyyyje okropnie!
Ze względu na zbyt małą moc silnika okazuje się, że spalanie jest większe niż przy silniku 1.4!!! Generalnie jest niskie, ale mogłoby być lepiej. Na trasie pow. 5l, miasto 6-6,5, w zimie prawie 7.
Idealny samochodzik za niewielkie pieniądze. Za taką kasę nie widzę lepszego autka dla siebie. (może golf 3)
W ciągu 4,5 miesiąca zrobiłem 12000km i nie miałem absolutnie żadnych problemów i z tego co wiem poprzedni właściciel też jeździł bez usterek. Czekam tylko do wiosny na wymianę tłumika środkowego
Co VW to VW. Prawdopodobieństwo wystąpienia poważnej usterki w samochodzie tej marki z tego rocznika (wcale nie młodego) jest minimalne i można śmiało jechać w daleką trasę bez obaw i zestawu naprawczego w bagażniku... :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

5,4