Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Mariusz, 16 lat temu
Rok produkcji 2000
Volkswagen Polo III Hatchback 1.0 50KM 37kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładna. Mój model jest po liftingu 6n2
Karoseria : Bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją. Całość ocynkowana.
Silnik : Sondy lambda
Układ elektryczny : Elektronika wariuje
Nie ma się czym podniecać. Jedyny plus to to, że samochód jest ładny oraz trzyma cenę.
Wczesniej jeździłem starą małą Lancią y10 z 1991r. w automacie i muszę powiedzieć, że w w vw czas się zatrzymał. Powiedziałbym nawet, że Lancia miała o wiele równiejszą i wydajniejszą pracę. A to przecież cała dekada różnicy. Nie jest to silnik dla faceta. Żałuję, że dałem się namówić żonie. Jest potwornie mułowaty, trzeba kęrcić 4tys. obrotów aby jakoś jechał. Spalanie przy tym wyższe niż przy silniku 1.4 75KM.
To się tyczy każdej polówki - po prostu wada konstrukcyjna powoduje wycieki ze skrzyni, co kończy się zazwyczaj droga naprawą.
I tu znów mój poprzedni stary gruchot wygrywa z Polo. Samochód dostał ode mnie twardsze zawieszenie, niskoprofilowe opony a mimo to zakręty przy predkościach ponad 120 km/h potrafią doprowadzić do zawału serca.
Widocznośc jest w porządku. Znów gorzej niż w Lancii, ale nie narzekam.
Mikroskopijny schowek. Wielka dziura na 2din, która musiałem załatać nawigacją. Regulacja nawieu jest zbyt nisko. Oświetlenie w nocy odbija się w bocznej szybie.
Samochód długo się nagrzewa... A nawiew jest skromniutki na 5 poziomie hałas jest nie do wytrzymania.
Z przodu siedzi się nisko co daje dodatkową przestrzeń nad głową. Z tyłu wożę pińczera miniaturkę. Na z tyłu nogi brak miejsca.
Beznadziejne wyciszenie. Nawiewi chodzi głośno a plastiki skrzypią. O co chodzi z tą jakością wykończenia vw? Jest do kitu prawie jak w Dacii Logan. Plastiki są ładnie zaprojektowane ale są twardę i źle spasowane.
Wg mnie za dużo.
Cena jest zawyżona. Póki trzyma cenę jako właściciel jestem zadowolony. Na miejscu kupca nigdy nie przepłaciłbym za te g... Przeciez nawet Yaris jest tańszy.
Zawodza drobiazgi - lampka w bagażniku, elektronika wariuje jak tylko zrobi się zimniej. Pasy się czasami zacinają. Siedzenia skrzypią...
Bardzo przeciętnie. Padły sondy Lambda (dwie - koszt łącznie 800 PLN). Teraz wykańcza sie powoli zawieszenie przednie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]

7,7