Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

xPolo, 11 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Polo III Hatchback 1.0 50KM 37kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo skromnej pojemności 999cm3 i niedużej mocy nominalnej 50KM ma spore możliwości i nie boi się autostrady nawet na długich dystansach 1000km w jedną stronę bez problemu. No nie jest to V8 i musi kręcić się wysoko ale mu to zupełnie nie przeszkadza.
Mimo znacznego przebiegu i minimalnej pojemności zaskakuje tym że wszelkie awarie wynikają tylko z braku regularnych przeglądów.
Mimo swojego wieku i dużego przebiegu jest bezawaryjna jak na razie ;D Jedynie mieszek dźwigni zmiany biegów został wymieniony przez kaprys na szyty na zamówienie ;P
Gdyby nie problemy przekrzywiona kierownica było by idealnie. Do dziś nie wiem jaka jest przyczyna bo regulowanie zbieżności nie pomaga. Podejrzewam problemy z geometria nadwozia.
Wystarczająca do sprawnego poruszania się gdzie trzeba i gdzie nie trzeba też :P Jedyny na co można ponarzekać to brak elektrycznych lusterek :)
Z początku budziła wątpliwości ale na dziś nie ma dla mnie lepszego kokpitu w tej klasie i podobnych rocznikach.
Nic dodać nic ująć :D
Jak dla mnie jest gites majones. Mimo znacznych rozmiarów mojej osoby nie mam powodów do narzekań. Pod tym względem bije na głowę A klase.
Tu auto zaskakuje wynikami na poziomie 5l/100km przy prędkościach rzędu 120 -130km/h przy włączonej klimie. To oczywiście średnia z całej trasy obliczona na podstawie ilości tankowanego paliwa na kolejnych etapach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]

7,3