Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Harpo, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Ja osobiście jestem zadowolony: szybki, zrywny, o ładnej linii samochodzik na małą rodzinę.
Baaardzo zrywny i elastyczny silnik - do 100 km prawie niesłyszalny ;) Miły pomruk (mam sportowy tłumik) :D
Fajny, krótki skok, trochę dziwaczny wsteczny (do przodu) :O, który potrafi czasami przyhaczyć.
Niby siędobrze trzyma drogi, ale.... czujękażdą dziurę na kierownicy, a na ostrzejszych zakrętach wydaje mie się, że zaraz wylecę z foteli (nie umiem się w nie "wpasować")
Małą tylna szyba, przednie słupki przeszkadzają, za małe wsteczne lusterko. Za to boczne - rewelka !
Dla mnie bomba - wszystko pod ręka, masa schowków. Całkiem spory bagażnik (z lampką!!!)
Po zimie OK - szybciutko sięgrzeje, felerem jest wolno znikająca para na przedniej szybie. Wydaje mi się, że nadmuch na niąjest zbyt prostopadły...
Z przodu - extra! Nie jeden większy pojazd może sięskryć ;) Z tyłu? No cóż, za mną wiele miejsca nie ma (cofnięty daleko fotel), a ja jeżdżę z przodu :D
Swietne - super wyciszony opór powietrza, silnik słyszalny tak naprawdę powyżej 100 km/h.
Trudno oceniać: w mieście, przy krótkich trasach i po ostatnich mrozach spalił 7,4 l/100. Dobry wynik jak na taki silnik.
Fakt -za drogi. Ale które auto jest tanie... Na razie warto było wyłożyć kasę :)
na razie nic , p[oprzedni właściciel wymienił pasek rozrządu, tłumik, coś przy skrzyni biegów, klocki hamulcowe.Acha, wypaliła się 1 żarówka z podświetlenia tablicy ;)
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]