Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Polo classic. Mały-duży, ekonomiczny samochód. 450 litrów na bagaż, cztery osoby jadą swobodnie. Piątej może brakować miejsca choć nie miałem skarg podczas 300 km trasy od dorosłej trójki z tyłu. Jednak lubiący dużo jeść i spać nie powinni n astawiać się na 5 osób. Niezawodny, trwały, tani w eksploatacji.
Duży moment na niskich obrotach
Pracuje delikatnie. Nawet delikatna ręka mojej żony sobie świetnie radzie ze zmianą biegów.
Trochę za twardy jak na polskie dziury zwane niewiadomo dlaczego drogami. Jednak na europejskich asfaltach rewelacja. Świetnie trzyma się drogi
Przednie słupki trochę ograniczają widoczność pod kątem 45-60 stopni
Prosto ale czytelnie, ergonomicznie i na wyciągnięcie palca. Zrezygnowałem nawet ze sterowania radioodtwarzacza przy kierownicy.
Nigdy nie zmarzłem w moim samochodzie. Nie mam klimatyzacji, dlatego latem potrafi być ciężko. Jednak wydajność wentylatora potrafi skutecznie wychłodzić wnętrzne podczas przejazdu przez zacienione miejsca
Przy moich 190 cm mogę posadzić za sobą dorosłą osobę bez uszczerbku dla mojego komfortu!
Przy oryginalnym tłumiku rewelacja. Zastosowałem polski zamiennik, jednak po pół roku szybko zmieniłem na oryginał. Od razu parę decybeli mniej.
DOskonale. Polo Classic waży tonę. Z dodatkowymi trzema dorosłymi osobami na pokładzie, po górach ale jeżdzie z głową nie wychodzi ponad 5,5. Wyjazdy rodzinne z zastosowaniem zasad ecodriving-u pozwala spaść o kolejny litr-do 4,6 litra. Mały-duży, (polo classic 450 litrów na "najpotrzebniejsze" rzeczy żony i córki) ekonomiczny samochód
Może moja opinia jest trochę kontrowersyjna jednak większe koszty zakupu dość szybko zwracają się podczas eksploatacji. Brak niespodziewanych awarii sprzyja planowaniu domowego budżetu. Warunkiem jest oczywiście dbanie o pojazd, posiadanie przynajmniej przeciętnej kultury technicznej i jak zawsze głowa na karku.
Po 100 tys. kilometrów wysiadł mi termostat. większość żarówek jeszcze oryginalnych!
Brak poważnych usterek przy stosowaniu się do zaleceń producenta i dbaniu o samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

5,6