Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczny i nie brakuje mu mocy
Inne : Przekładnia kierownicz ma już lekkie stuki
Układ elektryczny : Kable wys. nap. koniecznie wymienić do gazu. Efekt zarąbisty
Zawieszenie
Bardzo dobre autko dla młodych ludzi.
Silnik bardzo mi się spodobał (na benzynie). Odpowiedni dla tego auta. Nie założył bym do niego już instalacji gazowej. Gazu pali 20% więcej, a na paliwie był dostatecznie ekonomiczny.
Do przodu wszystkie OK. Wsteczny wchodzi ciężej i niekiedy, jak się go pożądnie nie dopchnie, poprostu wyskakuje z charakterystycznym zgrzytem.
Wszystko doskonale, nie mam zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu. Jedyna dla mnie dziwna rzecz, to włącznik wycieraczek przedniej szyby - położenie skrajne w dół - wycieranie przerywane, skrajne w górę - ciągłe, środkowe - wyłączone. Dziwne, wg mnie powinno być po kolei - skrajne górne - wyłączone, środkowe - wycieranie przerywane i skrajne dolne - ciągłe.
Gdzeje dobrze, wiatrak wg mnie słabo nawiewa przednią szybę, bo niekiedy długo się odparowuje górna część. W czasie deszczu, nawet gdy jest sucho w aucie, szyba przednia zachodzi mgiełką.
Z przodu extra, z tyłu dzieci mają na podłodze miejsce tylko na nóżki i 0 machania ;)
Niemieckie auto, surowe i głośne (miałem Fiata UNO i był cichszy, ale dużo lepiej niż w POLONEZ-ie).
Zużycie paliwa - sami widzicie, trudno znaleźć benzynowe ekonomiczniejsze autko. Ceny części też zadawalające, ale nie w serwisie - pod żadnym pozorem nie jedźcie do serwisu (byłem 1 raz z wymianą paska rozrządu - prawie 1000 zł - mój mechanik - 350 zł). U jakiegokolwiek mechanika macie wymiany/naprawy za 1/3 ceny i to z dobrymi zamiennikami.
Dobra niemiecka jakość i przy odsprzedaży też dobra cena.
Łożysta do tyłu - uwaga!!! - po 30 zł wymieniałem przy 120k, przednie 70 zł wymieniam teraz przy 220k. Amory po 140k.
Raz stanąłem w drodze, bo mi się bezpiecznik pompki paliwa przepalił. Serio, w czasie wyprzedzania. Naprawa 2 min. - tylko trzeba o tym wiedzieć z instrukcji (zrobiłem to jak mi pomoc drogowa wstydu narobiła). To była jedyna wpadka dla tego autka, ale przytoczyłem to tylko jako anegdotkę. Autko uważam za BEZAWARYJNE. Tylko bieżące naprawy eksploatacyjne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,7