Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco II

Wrona, 20 lat temu
Silnik 1.8 16V 129KM 95kW
Rok produkcji 1988
Volkswagen Scirocco II 1.8 16V 129KM 95kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Wart kazdej wydanej zlotowki. Sciro to nie tylko dla mnie samochod. To czesc mnie !! Jest dla mnie czyms wiecej...
Pali z dotkniecia , nie bierze w ogole oleju a jezdze b.ostro , dobry moment obrotowy na kazdmym biegu jezdzi :). Mocy troche malo ale Sciro jest leciutkie i spokojnie killuje wieksze i mocniejsze autka.
Pracuje precyzyjnie chodz ma dlugi skok dzwigni , wszystkie biegi da sie wbic w ciagu ulamka sekundy z miedzy gazem. Trzeba uwazac na 2jke w moim przypadku pada juz snchronizator i czasami zgrzytnie. Pozatym skrzynia biegow ma krotkie przelozenia, co znacznie przyspieszenia poprawia
Jedzie jak po torach (oponki 185) , nie mam wspomagania wiec dokaldnie czuje kazdy ruch autka. Bardzo neutralnie na zakretach idzie. W poslizgu latwy do opanowania
Bardzo dobra , zaden nowy woz nie ma takiej widocznosci do tylu , a to za sprawa przedluzonej szyby pod spojlerem
Wykonanie jak przystalo na GT , to nie jest limuzyna z klima i masazem kregoslupa. Wszystko co potrzeba jest na swoim miejscu
Szybciutko sie nagrzewa w zimie , elegancko grzeje. Szybki czasami zaparuja ale jak sie wlaczy ogrzewanie to chwile i wszystko widzimy
Z racji mojego nisko-sredniego wzrostu (170cm) dla mnie jest idealny , i nawet za mna ktos moze siasc. Ale ktos wyzszy tez wygodnie poprawadzi sciro. Z tylu nawet pasazerki nazekaja troche na brak miejsca.
Co to znaczy ? Tu ma byc slychac silnik i wydech (1 tlumik tylko mam)
Przy mojej jezdzie wciaga 12 L 95 w miescie, jak staram sie jezdzic otwierajac tylko 1 przepustnice to 9-10 spali. Trasa 9 L
Jak na tak stary samochod to jest wynik super. Przez 2 lata wymienilem tylko lozyska z tylu i korbke od szyby z przodu
Po zakupie poleciala mi chlodnica ( 200zl ). Od tego czasu wymieniam olej , klocki , amortyzatory tylko. Czyli normalna exploatacja
Volkswagen Scirocco II