Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting

Jerzy Volovsky, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Ze przezyl tyle km bez zadnej awarii o ktorych tyle sie pisze w necie.
Mam mieszane uczucia jak ocenic Tiguana z TYM silnikiem. Generalnie przez 120 tys nigdy nie zawiodl. Przestronny, wygodny, dobrze trzyma sie drogi, Silnik, mimo pewnych wad, o ktorych ponizej, okazal sie bezproblemowy, nie bral oleju, nawet byl oszczedny.
Silnik jak wiadomo ma zla slawe przez lancuch. U mnie zadnych oznak zuzycia nie bylo. Aczkowliek przy przeb. 50 tys w modusie 1 min. wyoskich obrotow rzezil jakims metalicznym odglosem. Do dzisiaj tak ma. Dzwiek trudny do opisania. Moge wyslac filmik. Tyle ze pochodzil on od strony turbiny, nie lancucha. Dopiero teraz przy 120 stal sie nieco glosny przy zimnym rozruchu. Sprzedalem. Ale gdyby dalej nim jezdzil, wymienlbym dla bezpeczenstwa lancuch. Dzis kazdy mechanik zna sie na silniku tsi i wymiana lancucha nie powinna byc bardzo droga. Dynamika do 140 km/h jak dla mnie OK. Uwazam ze silniki tsi z lancuchem sa demonizowane. Ale sprzed r. prod. 2011 bym dobrze poradzil sie mechanika.
6 przelozen, krotka 1.
Swietnie sie prowadzi, dobrze wywazony, moze dlatego ze silnik lekki.
Przednie slupki zaslaniaja widocznosc
przesuwana tylna kanapa pozwala powiekszyc przestrzen bagazowa. O dziwo, w golfie 5 bagaznik mial lepsze wymiary, mimo ze objetosciowo mniejszy
POwyzej 140 km/h nie jest cicho. Upierdliwe buczenie silnika wywolywalo u mnie bol glowy. POnizej tej predkosci jest OK.
Koszty utrzymania sa niestety wysokie i trzeba miec w skarpceie 5 tys PLN na ewentualna wymiane lancucha. Cena w ASO we Wroclawiu.
Kupilem tylko dlatego ze mialem dobra znizke, oraz cene netto. Wiec zamiast 90 k zaplacilem */- 60. W normalnej cenie bym sie na to nie zdecydowal.
Chiba bestem rekordzista, albo niedzielnym kapelusznikiem. Klocki hamulcowe mam od nowosci, mimo 120 kkm na budziku. Hallelujah
Pries 4 lata i podrozach po Europe i wschodniej i zachodniej, po 2-3 tys km zadnych klopotow. Raz z wlasnego przewrazliwienia czekalem az ostygnie - korki w alpach rzy upale 34 st. Na wolnych obrotach olej grzal sie do 106 st, a powinien miec ponizej 100. Zjechalem na parking, ostudzilem i bylo ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW [l/100km]

7,6