Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting

KB, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry, przemyślany samochód.
Cichy i w miarę dynamiczny do 130km/h. Jest to commonrail więc nie ma porównania do diesli na pompowtryskiwaczach. Ale 170 koni przydałoby się - niestety w tym modelu nie jest parowana 170tka z DSG - Szkoda.
DSG 7 - i chyba nie trzeba nic dodawać. Zmiana biegów bardzo szybka i płynna. Jestem zwolennikiem manuala a żadko używam tego trybu bo ta skrzynia w 95 % robi to co ja chcę. * W terenie używajcie trybu manual - szczególnie przy stromych zjazdach - Drive wrzuca 2 bieg i jest za szybko.
4 motion. Dodatkowo XDS - blokada mechanizmu różnicowego. Byłem w szoku jak ten samochód radzi sobie w terenie - wypad na Mazurach za Mercedesem G. Podjazd ok. 40\' z zatrzymaniem. Wilgotna trawa i ziemia - ruszył z autohold bez większych problemów. Wada - 19cm prześwitu. Na asfalcie bardzo neutralnie i pewnie. Nawet szybkie łuki 140km/h a to wcale nie oczywiste przy SUVie
Duże szyby. Duże lusterka. Nie przeszkadzającę słupki. Kamera cofania i czujniki.
Wszystko na miejscu i bardzo dobrze wykonane.
Działa bardzo dobrze.
W wnętrzu jest dla mnie bardzo dużo miejsca - około 180cm wzrostu. Z tyłu pozostaje tyle miejsca ile aktualnie potrzebujemy w bagażniku - genialne rozwiązanie z przesówaną kanapą o 19cm. Pomimo podwójnej podłogi i dojazdówki pod nią daję radę spakować się na 3-4dni - składany wózek, gondola do niego, Średnia walizka i parę innych gratów. Dłuższy wyjazd to box na dachu. Bagażnik nie jest duży ale ustawny (dzięki kanapie) i wysoki.
Dobrze tłumi nierówności i przy 140km/h jest komfortowo.
Średnie spalanie na poziomie 7,4 l/100 - ostatnie 1500km (60/40% - trasa/miasto). Chyba nieżle jak na 4x4 i wagę 1700kg.
Oglądaliśmy Volvo XC60. Wykonanie wnętrza nie umywa się do VW. Może to zasługa chińskiego właściciela. Uważam, że Tiguan nie jest tani - ok 160k zł po rabacie ale jest wart swojej ceny.
Na razie 13000 przebiegu. Co miało by się zepsuć?
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

7,1
9,2
5,7
Dziennik kosztów dla Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
7,1
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting