Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV

em, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Tiguan II SUV 1.4 TSI 150KM 110kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : suoper DSG skrzynia oraz elektronika - media ystem z car net, dotykowy ekran napoziomie super smartphona, i np next generation Auto Hold! moja ulubiona funkcja.
Samochód bardzo fajny , to mój pierwszy SUV i chciałem większy silnik ale nie było wyboru w salonach żadnego a musiałem kupić szybko. Został tylko jeden z 1,4 napęd przód. Chciałem 2.0 z 4motion. Nie jest źle ale wybrałbym jednak 2.0. chociaż 1.4 radzi sobie dobrze. W porównaniu z Outlanderem, Rav4 to bardzo dobrze! Auto kupiłbym jeszcze raz w lepszym wyposażeniu z sinikiem 2.0.
Silnik ok brak turbo dziury dodatkowo zniwewlowany przez super DSG. 150 ok ale do tego samochodu byłoby lepiej mieć 2.0.
Po japońskich automatach (które nie były złe) poezja! :) super szybka i niezauważalna skrzynia. znów 0 z 2.0 byłoby 7 przełożeń... Jestem mega zadowolony.
Jak na SUVa - pozytywnie zaskoczony jestem mam porówananie do Outlandera i Rav4. Jeździły znacznie gorzej w zakrętach. Myślałem też że jak wsiądę po CC (nisko zawieszone autostradowe autko) to będzie bardzo źle, a tu miłe zaskoczenie - nie odstaje aż tak bardzo!
Jak na razie nie mogłęm sobie jeszcze pozycji znaleźć najlepszej, prowadzę z reguły lewą ręką i opieram łokieć a tu jakieś drzwi wielkie... :) poza tym jak na razie super.
Jak dla mnie po CC czuję się jak w domu. :) wsyztsko na miejscu a dodatkowe bajery typu keyless , easy open umialją użytkowanie codzienne.
bardzo dobrze! szybko sie nagrzewa, osobny panel dla drugiego rzędu! czad. nie mam uwag. Na razie nie próbowałem klimatyzacji jeszcze.
Znaczy tak: w kabinie - super dużo miejsca dla kierowcy, pasażera i na tylnej kanapie. miejsca a miejsca... czemu więc źle? - BAGAŻNIK.. mega rozczarowanie... 615 litrów...chyba z bakiem, kołem zapasowym i bagażniekiem Yarisa Żony... MEGA MAŁY! dla rodziny to się nie nadaje. :( na szczęście mam box dachowy z czasów kiedy to dzieci były małem Mondeo kombi wydawało się za małe... ;) wiec wypady na narty czy wakacje ogarniemy. Jednak bagażnik jest na tyle mały że i na codzień może przeszkadzać :(
CC mimo bezramkowych szyb było ciche... Tu jest jeszcze ciszej ! prędkości autostradowe 140,160 170 i cicho! zdecydowanie super wyciszenie!
Myśle że dobrze bedzie- cc nie stanowiło kosztu zbyt dużego (taniej niż Avensis) więc chyba też bedzie ok.
Najnowszy SUV na rynku z super technologią i bajerami na pokładzie - car net, wyśietlacz dotykowy jak ze smartfona - zdecydowanie super. W porównaniu do cc za dużo plastiku na drzwiach, i w kokpicie ale idze się przyzwyczaić.
przejechane 300 km na liczniku - nie może być inaczej.
Jak wyżej :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 150KM 110kW [l/100km]