Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

Pentuer, 3 lata temu
Silnik 3.6 V6 FSI 280KM 206kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Touareg I 3.6 V6 FSI 280KM 206kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia użytkowanie i komfort na wysokim poziomie.
Zawieszenie : Mnóstwo rzeczy poszło do wymiany a samochód użytkowany na drodze, z okazjonalnym wyjazdem w łatwy teren.
Ergonomia i komfort bardzo dobre, przyjemna jazda, dobra widoczność i uprzywilejowana pozycja na drodze. Ale to nie jest samochód tani w utrzymaniu - należy o tym pamiętać. Jeśli jesteś zamożną osobą - samochód dla Ciebie, jeżeli nie, polecam kubeł zimnej wody na otrzeźwienie.
Nieźle sobie radził z samochodem tej masy. Równa praca, wystarczająca moc, miły dla ucha dzwięk. Żadnych problemów, nie brał oleju - byłem zadowolony.
Pracuje dobrze, zmienia biegi płynnie i łagodnie, całkiem sprawnie redukuje przy dynamicznym wciśnięciu gazu. Jedynie przy dłuższych, niezbyt stromych podjazdach zajmowało jej nieco więcej czasu żeby się zorientować w czym rzecz.
Zawieszenie standardowe (nie pneumatyczne). Na drodze bez zarzutu, jechało się przyjemnie. W terenie nieco za miękkie bo samochodem huśtało. Jeśli chodzi o jazdę w terenie, układ 4x4 działa sprawnie. Jedyny kłopot jaki miałem to utknięcie w luźnym, suchym piasku na plaży. Jestem niedoświadczonym kierowcą więc mogł to być błąd w sztuce. Po użyciu reduktora, byłem w stanie wyjechać po chwili samodzielnie.
Mimo wieku samochód wciąż wygląda dobrze. Sprzedałem w tym roku i nie było żadnej rdzy ani dziwnie wyglądających elementów.
Bardzo dobra. Lusterka słusznej wielkości pozwalały na wygodną obserwację otoczenia. Okna duże - byłem bardzo zadowolony.
Pod tym względem będę wspominał ten samochód bardzo dobrze. Przyrządy widoczne, czytelne, pod ręką. Duży zakres ustawień lusterek i foteli (mam 190cm wzrostu). Otwierana oddzielnie tylna szyba w klapie bagażnika, swietnie oświetlona kabina z przodu i z tyłu, zamki przytrzymujące podłogę bagażnika, szuflada na gaśnicę pod fotelem pasażera - naprawdę samochód zaprojektowany dla ludzi. Bardzo praktyczny.
Samochód użytkowałem w Katarze więc wypowiem się tylko o klimatyzacji. Działa dobrze do +30C. Przy wyższych temperaturach nie radzi sobie z ciepłem od słońca i oddawanym przez nagrzane plastiki.
Znakomita. Mam 190cm wzrostu, samochód miał szyberdach a ja siedziałem jak szef autostrady. Wszyscy którzy podróżowali ze mną tym samochodem, nawet w piątkę, byli pod wrażeniem wygody i dostępnego miejsca.
całkiem dobre. Nie miałem powodow do narzekania.
W Katarze ciężko - brak dobrych zamienników i specjalistów którzy znają się na rzeczy. Części oryginalne i obsługa w ASO eskremalnie drogie, z tendencją do naciągania klienta, zwłaszcza z Europy. W Polsce powinno być lżej ze względu na popularność marki i dostep do części, ale to nie jest samochód dla biednych ludzi.
Gdyby nie usterki, ocena byłaby wyższa. Touaregi to tanich nie należą, nie potrafię ocenić czy cena jest adekwatna.
Kupiłem z przebiegiem 80 tys., sprzedałem z przebiegiem 118 tys., w tym czasie wymieniłem: siłowniki klapy bagażnika (wg historii samochodu - po raz drugi), wahacze przednie, stabilizatory przednie, amortyzatory tylnie, poduszki silnika i skrzyni biegów, tarcze hamulcowe przednie, przeguby przednie, pasek klinowy. Może to zwykłe rzeczy eksploatyjne - fachowcy będą wiedzieli.
Kupiłem z przebiegiem 80 tys., sprzedałem z przebiegiem 118 tys., w tym czasie wymieniłem: wał napędowy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 V6 FSI 280KM 206kW [l/100km]

14,3